SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Basketbol Takımı'nın önemli parçalarından birisi haline gelen Emir Preldzic, sakatlığı nedeniyle Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda büyük olasılıkla forma giyemeyecek.

Yıldız oyuncunun aşil tendonu sıkıntısı yaşadığı ve kopma riskine karşı Fenerbahçe Ülker ile tam randıman ile idmanları yapamayıp, sadece maçlarda temposunu yükselttiği, sezon sonunda da ciddi bir fizik tedavi sürecine gireceği öğrenildi.

Önce Almanya, ardından da Fransa'da Avrupa Şampiyonası finallerinde boy gösterecek A Milli Basketbol Takımı'nın önünde yoğun bir idman temposunun bulunması, tecrübeli oyuncunun doktorlarını tedirgin etti. Özellikle Bormio'daki sert idmanların Preldzic'in tendon bağlarında kopmaya neden olabileceğini belirten doktorlar, yıldız basketbolcunun dinlenmesi ve fizik tedavi ile sağlığına kavuşması gerektiğini, aksi takdirde çok uzun süreler salonlardan uzak kalacağını bildirdi.

MİLLİ TAKIMA İLETİLDİ

Bu durum milli takım yetkililerine de anlatıldı ve milli takım doktoru Tahsin Beyzadeoğlu'nun da benzer bir rapor vermesi ile Emir'in Ay-yıldızlı formayı giyme olasılığı çok çok azaldı. Yıldız oyuncunun sezon sonunda bir kez daha kontrolden geçirileceği ve aynı sıkıntının devamı durumunda yeni bir devşirme oyuncu arayışına girileceği ifade edildi.

Fanatik

Yayınlanma Tarihi:09:46,