SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Balıkesirspor karşısında Fenerbahçe adına 1 gol atıp, 2 de gol pası veren Brezilyalı oyuncu Diego Ribas, “Ben buraya bunun için geldim. Takıma faydalı olmak ve katkı vermek için buradayım” ifadelerini kullandı.

Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Diego Ribas, “Bu akşam gösterdiğim performanstan dolayı çok mutluyum. Sıkıntı geçirdiğim dönemler oldu ama artık bunlar geride kaldı. Şampiyonluk yarışında kritik haftalara, ligin en önemli dönemine girmiş olduk. Böyle haftalarda takımıma faydalı olabildiğim için çok mutluyum. Benim için özel ve güzel bir geceydi” diye konuştu.

Takımına fayda sağlayabilmek için mücadele ettiğini aktaran Brezilyalı oyuncu, şunları söyledi:

“Bursaspor maçında da çok iyi performans ortaya koyduğumu düşünüyorum. Bugün zaman zaman hatalar yaptık ama galibiyetle ayrılmak çok önemliydi. Takım halinde bunu başardık. Takım iyi oynadığı zaman kişisel olarak kalite de ortaya çıkıyor. Takım oynayınca ben de daha faydalı oluyorum. Umarım önümüzdeki maçlarda da böyle devam ederim. Daha önce 40 gün forma giyemedim. Bu 40 günde kendimi hazır tuttum, hazır olmaya çalıştım. Şansın geleceği günü bekledim. Bu akşamki performansın geleceğini hissediyordum. Kendimi takımım adına faydalı ve önemli hissettim. Sonuna kadar çabalamaya devam edeceğim.”

– Maçtan sonra yenileme idmanı

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, oyuncularına maçtan sonra sahada yenileme idmanı yaptırdı.

Kartal, Balıkesirspor maçının ardından oyuncularına 2 gün izin verdi. Fenerbahçe, 30. haftada deplasmanda Medicana Sivasspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına 5 Mayıs Salı günü yapacağı antrenmanla başlayacak.