SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yalova’da yaşayan Galatasaray taraftarı Cenk ve Zeynep Toprak çifti, yeni dünyaya gelen bebeklerine sarı-kırmızılı kulübün kadın basketbol takımının eski kaptanı Işıl Alben’in adını verdi.

Özel bir hastanede özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Cenk Toprak, yaptığı açıklamada, hem kendisi hem de eşinin koyu birer Galatasaraylı olduklarını söyledi.

Çalıştığı hastanede dünyaya gelen bebeğine sarı-kırmızılı kulüple adı özdeşleşmiş bir sporcunun adını verme konusunda eşiyle anlaştıklarını belirten Cenk Toprak, “Çocuğumuz erkek olsa Metin Oktay veya Alpaslan Dikmen koyacaktık. Bu nasipmiş, Işıl Alben koyduk. Çok mutluyuz. UltrAslan ailesine bir üye daha girdi” diye konuştu.

Cenk Toprak, Galatasaray aşkının, çocukluğundan ve ailesinden geldiğini ifade etti. Menfaat değil, sevda için sarı-kırmızılı renklere tutkuyla bağlandıklarını vurgulayan Toprak, “Yağmurda, çamurda Galatasaray için ömür vermiş insanlarız. Kızım Işıl Alben Toprak’ı en yakın zamanda Işıl Alben’le görüştüreceğim” dedi.

İlk kez babalık heyecanı yaşadığını, bunun çok güzel bir duygu olduğunu ve dünyaya yeniden gelmiş gibi hissettiğini anlatan Cenk Toprak, 10 yaşındaki bir çocuk gibi sevindiğini dile getirdi.

Cenk Toprak, kızının hastanedeki odasını Galatasaray bayrağı ve flamalarla süslediklerini sözlerine ekledi.

1072715_d1388f48fcb27793bb7ed614ecbdcc15