SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Eskişehirspor karşısında yakaladıkları pozisyonları değerlendiremediklerini ve berabere kaldıklarını söyledi.

Avcı, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, ilk yarıda kaçırdıkları pozisyonlar ve atamadıkları final pasları olduğunu vurgulayarak, “Top bizdeyken, sabırlı ve sakin olduğumuzda kaleye kadar gittik. İkinci yarı itibarıyla biraz daha öne çıktık ama bireysel bir hatadan golü yedik” dedi.

Golden hemen sonra beraberliği sağladıklarını belirten Avcı, “Beraberlik golünden sonra rakibi rahatsız ettik, pozisyonlar bulduk. Kazanmak istiyorduk ama iyi bir takıma karşı oynadık. Kazanabilirdik, kazanmak için gerekli fırsatlar elimize geçti ama olmadı. Yarış devam ediyor. Bundan sonraki süreçte kazanarak devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

-“Alt taraftan uzaklaşmak mutlu ediyor”

Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, güçlü rakipleri karşısında bir puan aldıkları için mutlu olduğunu söyledi.

Skibbe, ikinci yarıdaki performanslarından memnun olduğunu belirterek, “İleride pozisyona girmeye çalıştık. Son dakikalarda rakip kalemize geldi ve 2-3 gol pozisyonu buldu. Son haftalarda alt taraftan iyice uzaklaşmamız beni mutlu ediyor. Önümüzdeki hafta Kasımpaşa’ya karşı galibiyet almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.