SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Federasyonu adaylığını açıklayan Lutfi Arıboğan, kulüplerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Edirne Belediyesi Edirne Spor Kulübü'nü ziyaret eden Arıboğan, kulüp başkanı Murat Boyacıoğlu ve kulüp menajeri Sanem Helvacıköylü tarafından karşılandı. Edirne Meriç nehri kıyısında gerçekleşen sohbette Edirne Belediyesi Edirne Spor başkanı Murat Başkanı Murat Boyacıoğlu şehir kulüplerinin sorunlarından bahsetti. Lutfi Arıboğan ise artık basketbolda yeni bir sayfa açma gerekliliğinden bahsederek basketbolda kendini önceleyen federasyon anlayışından kulüpler ve sporcular ile birlikte yeniden geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen bir federasyon anlayışına geçilmesinin gerekliliğini vurguladı.

Edirne Belediyesi Edirne Spor Kulübü Başkanı Murat Boyacıoğlu, 27 Mayıs'ta gerçekleşecek olağanüstü genel kurul sonrası başlamasını umut ettikleri yeni dönemden umutlarını ve beklentilerini dile getirerek Lutfi Arıboğan’a desteklerini ileterek, çalışmalarında başarılar dilediler.

Lutfi Arıboğan ayrıca önümüzdeki sezon Avrupa Ligi'nde mücadele edecek Edirne Belediyesi Edirne Spor Kadın Basketbol Takımı'na başarılar dilerken, Trakya bölgesinin potansiyelinin çok daha büyük olduğuna vurgu yaptı.