SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yemeden atmıyorlar

1 Mayıs 2015

GALATASARAY takımında enteresan bir alışkanlık var; gol yemeden atmıyor. Bunun öncelikli sebebi savunmada yapılan hatalar. Dün gece de bunu devam ettirdiler.

Yedikleri golde yine defans hatası vardı. Onun dışında da rakibe çok pozisyon verdiler. Sivasspor ilk golü buldu ama arkasından vitesi yükselten sarı-kırmızılılar farka gitti. Tabii G.Saray'ın yükselen bu temposunda Melo ve Sneijder'in önemli katkıları vardı. Melo yine agresif yapısıyla rakibiyle boğuştu ve hem takım arkadaşlarını hırslandırdı hem de Sivaslı oyuncuları sindirdi. Eğer dün gece yapılan savunma hatalarını Sivas değerlendirebilmiş olsaydı, oynanan futbol ve sonuç böyle olmazdı.

TÜM bunlara hakem İlker

Meral'in kötü maç yönetmesi de eklenince Sivasspor hem rakibiyle hem de hakemle uğraşmak zorunda kaldı. Hakem Meral öylesine hatalı değerlendirmelerde bulundu ki, bu hataları maçın skoruna ve gidişatına çok etki etti. Melo tarafından yapılmış olan bir açık faulü ve sarı kartı vermeyip oyunu devam ettirdi. O pozisyondan sonra top döndü dolaştı ve daha basit bir pozisyona düdük çaldı ve G.Saray üçüncü golü buldu.

Bu fark zor kapanır

HEP söylüyorum; bazı hakemler 3 Büyük takıma farklı, diğerlerine daha farklı düdükler çalıyorlar. Oysa ki oyunun kuralı bellidir. Her iki takıma kurallar eşit uygulanmalıdır. Eğer dün akşam bunlar yapılmış olsaydı, G.Saray kesinlikle bu kadar rahat kazanamazdı. Kulübede Sergen Yalçın'ın çıldırması kadar normal ne olabilirdi ki? Birçok pozisyonda buna benzer yorumlar vardı.

SİVASSPOR'A gelince; kapasitelerine göre en iyisini yapmaya çalıştılar. Kupada ligden daha iyi performans sergilediler. Artık ikinci maçta ne olur bilemeyiz ama bu fark kapanacak gibi görünmüyor. Tabii ki futbol bu, sonuç belli olmaz. Ama ufakta bir F.Bahçe-G.Saray finali görünüyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek