SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ve Milan 1.5 milyar Euro’ya satıldı

Dünyanın en önemli futbol kulüplerinden AC Milan'ın yüzde 75'lik hissesi yaklaşık 1.5 milyar Euro karşılığında Çinli işadamlarına satıldı.

Güncellenme: 11:32, 01/05/2015
Ve Milan 1.5 milyar Euro’ya satıldı

Silvio Berlusconi'nin sahibi olduğu Serie A’nın köklü kulübü AC Milan artık Çinliler’in yönetiminde…

Geçtiğimiz aylarda kulübün Çinli girişimcilere satıldığı yönündeki haberler ülke gündeminde büyük yankı uyandırmış fakat Berlusconi’nin yakın çevresi bu iddiaları reddetmişti. Ancak son olarak Genoa ile oynanan lig maçında gerçek ortaya çıktı. Çinli yatırımcılar stada gizlice geldi ve AC Milan’ın 3-1 kaybettiği karşılaşmayı özel locadan takip etti.

Milano ekibine yakınlığıyla bilinen özel kaynaklar İtalyan temsilcisi’nin hisselerinin büyük çoğunluğunu sattığını ve küçük bir bölümünü ise elinde tuttuğunu doğruladı. Stadyum projesi ve müzenin yenilenmesinin de karlı bir satış için gerçekleştiği belirtildi. AC Milan’ın yüzde 75’lik hisse satışından yaklaşık 1.5 milyar Euro elde etmesi bekleniyor.

HALK YENİ STADI İSTEMİYOR AC Milan’ın yeni stat projesi ise halkı memnun etmedi. Stadın yapılacağı bölgede yaşayan sakinler balkonlarına astıkları “burada stat istemiyoruz” yazılı pankartlarla stat projesini protesto ediyorlar.