SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonluğun şifresini verdi!

Son 6 haftaya girilirken liderin bir puan gerisinde kalan Fenerbahçe'nin kaliteli kadrosuyla ayakta kalacağını dile getiren Topal, "Düştük ama ayağa kalkacağız" diye konuştu.

Güncellenme: 09:54, 01/05/2015
Şampiyonluğun şifresini verdi!

İRFAN YİRMİBEŞ / AMKSPOR

Fenerbahçe’nin ligde Eskişehirspor ile deplasmanda 1-1 berabere kalarak liderliğe veda etmesi takım üzerinde olumsuz hava oluştururken, tecrübeli oyunculardan Mehmet Topal, arkadaşlarına geride kalan 6 haftayı hatırlattı. Beklenmeyen bir puan kaybıyla ligde sadece avantajlarını yitirdiklerini belirten Mehmet Topal şunları söyledi;

“Rakiplerimizin puan kaybını bekleyeceğiz. Şu anda öyle bir ortam oluşturulmaya çalışılıyor ki anlamış değilim. Şampiyonluğu kaybetmedik sadece çok küçük bir avantaj kaybımız oldu. Ayağa kalkamalıyız. Üzerimdeki ölü toprağını atmalıyız. Rakiplerimiz de puan kaybedecek. Biz kalan 6 maçımızı kayıpsız geçmek zorundayız” şeklinde konuştu.

İSTİKRARLI ÇİZGİSİ VAR

Orta sahanın vazgeçilmez ismi Mehmet Topal, başarısını düzenli aile hayatına borçlu olduğunu söyledi. Sarı-lacivertli takımın oyun sisteminde orta sahada yanındaki isimler değişiyor ama Mehmet Topal değişmiyor. Bu sezon 28 maçında 27’sinde forma giyen tecrübeli futbolcu, istikrarlı çizgisinin düzenli yaşamdan kaynakladığını dile getiriyor.