SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Spor Toto Süper Lig’de sahalarında oynayacakları maçlarda taraftarlarının vereceği desteğin büyük önem taşıdığını söyledi.

Fenerbahçe TV’ye açıklamada bulunan Uslu, Süper Lig’de yarın Balıkesirspor ile karşıyaşacaklarını hatırlatarak, “Taraftarlarımız bizim neler çektiğimizi çok yakından görüyor. Yalnız sportif alanda değil diğer işlerde de Fenerbahçe’ye bazı yanlışlar oluyor. İlk geldiğim zaman da söylemiştim, yakında fırına ‘ekmek de vermeyin’ diyecekler. Onun için bütünleşme zamanı” dedi.

Mahmut Uslu, şampiyonluk yarışında kritik bir dönemde olduklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Bu maçlara hepsinin gelmesi gerekiyor. Maçta 50 kişi de 20 kişi de bağırsa bir takım insanlar not alıyor ve ondan sonra ceza veriyorlar. Biz çok kritik bir dönemdeyiz. İçeride üç maçımız kaldı. Ona da özen göstermeleri gerekiyor. Seyirci bu maçlarda itici güç oluyor. İnşallah gelip, takımlarını çok iyi şekilde destekler ve teşvik ederler. Biz inanıyoruz. Bundan sonra sahamızdaki maçları alıp, dışarıda maç kaybetmememiz lazım. Zaten başka türlü şampiyon olamayız. Şurada 6 maç kaldı.”

Şampiyonluk yarışındaki rakipleri Galatasaray ve Beşiktaş’ın geçen haftaki maçlarını son anlarda attıkları gollerle kazandığını anımsatan Uslu, “Şampiyonluk kolay olmuyor. İki kupada da gidiyoruz. Bizim takımımız da çok iyi. Bir iki sakatımız var. Diğerleri toparlamış durumda” ifadelerini kullandı.