SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yapımı süren Vodafone Arena’nın açılışı için geri sayıma başladıklarını, zor koşullarda mücadele eden futbol takımlarıyla yuvalarına şampiyon olarak döneceklerine yürekten inandığını söyledi.

Fikret Orman, Beşiktaş Dergisi’nin mayıs sayısında yer alan yazısında, Vodafone Arena’ya değinerek, “Artık, yeni mabedimiz Vodafone Arena’nın açılışı için geri sayıma başladık. İki sezondur çok zor koşullara rağmen mücadeleyi hiçbir zaman elden bırakmayan futbol takımımızla yuvamıza şampiyon olarak döneceğimize yürekten inanıyorum. Beşiktaş’ın önümüzdeki yıllarda çok önemli başarılara imza atacağından kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ın bir futbol kulübü olmaktan çok öte, 20 milyonun üzerinde taraftarıyla büyük bir camia ve Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olduğunu kaydeden Orman, şöyle devam etti:

“Misyonumuz gereği geçmişten aldığımız güç ve öncü kimliğimizle, insana, spora, eğitime, sağlığa ve kültüre hizmet edecek projeler yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda Kabataş Erkek Liseliler Derneği’yle birlikte kurduğumuz vakıf, hem eğitim anlayışı hem de uygulayacağı bilimsel çalışmalarla referans gösterilecek bir kurum olacaktır. Uzun zamandır hayalini kurduğumuz BJK Kabataş Üniversitesi’nin adımlarını atarken, bu işe ilk günden beri katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.”

Fikret Orman, onursal başkan merhum Süleyman Seba’dan sonra kulübe bir tesis kazandırmanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Beşiktaş Belediyesi tarafından Beşiktaş Kulübü’ne devredilen Akatlar Kültür ve Spor Merkezi’nin protokol anlaşmasını imzaladık. Uzun zamandır ihtiyacımız olan sosyal tesisimizi, bu yaz Beşiktaş camiasının hizmetine sunacağız. Bu vesileyle Anadolu yakasında da bir tesis yapmak için çalışmalarımızın sürdüğü haberini de sizlerle paylaşmak istiyorum.”

Türkiye’de bir ilke imza atarak kurdukları Beşiktaş e-Spor Takımı’nın, 2015 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’ni şampiyon tamamladığını hatırlatan Orman, Beşiktaş Mogaz Hentbol Takımı’nın da gösterdiği performansla Türkiye Kupası ve Süper Lig şampiyonluklarını tekrar kazanacağına yönelik emareler verdiğini belirtti.

Başkan Orman, mayıs ayının önemine dikkati çekerek, dergideki yazısını şöyle tamamladı:

“Bildiğiniz üzere, 19 Mayıs 1919, en büyük Beşiktaşlı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da milli mücadeleyi başlatarak, Türk milletine bağımsızlığı için yeşil ışık yaktığı en önemli gündür. 19 Mayıs’ı Türkiye’ye armağan eden en büyük Beşiktaşlı Atatürk’tür, 19 Mayıs’ı, Gençlik ve Spor Bayramı’na dönüştürmek ise bir Beşiktaş zaferidir. Bu haklı gururla, Türkiye’nin, gençliğin, sporun ve en çok da Beşiktaşımızın bayramını kutluyorum. Yine Mayıs ayının bir diğer önemli günü olan Anneler Günü nedeniyle de, çocuklarımızı büyük fedakarlıkla büyüten annelerimizin ellerinden öpüyorum.”

Yayınlanma Tarihi:11:47,