SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TEB BNP Paribas İstanbul Open Erkekler Tenis Turnuvası’nda Arjantinli tenisçi Diego Schwartzman, Kolombiyalı Santiago Giraldo’yu 2-1 yenerek yarı finale yükseldi.

Garanti Koza Arena’da oynanan ana tablo çeyrek final maçına hızlı başlayan Giraldo, Schwartzman’ın servis attığı oyunu kazanarak başladığı sette rakibine hiç oyun vermedi. Sadece 20 dakika süren seti 6-0 kazanan Kolombiyalı tenisçi, maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sete de servis kırarak başlayan ve kendi servis attığı oyunu da kazanan Giraldo, sette durumu 2-0’a getirdi. Bu bölümden itibaren oyunun üstünlüğünü eline geçiren Schwartzman, servis attığı oyunların yanı sıra rakibinin servis attığı 3 oyunu da kazanarak, 42 dakika süren seti 6-2 üstün bitirdi ve karşılaşmada durumu 1-1’e getirdi.

Üçüncü setin başında her iki oyuncu da birbirinin servisini ikişer kez kırarken, beşinci oyunda üç kez servis kırma puanından yararlanamayan ve oyunu kaybeden Giraldo, sinirlerine hakim olamadı ve raketini kırdı.

Sette 3-2 öne geçen Schwartzman, daha sonra 2’si rakibinin servis kullandığı 3 oyunu kazanarak toplam 1 saat 50 dakika süren mücadeleden 2-1 galip ayrıldı ve turnuvada yarı finale yükselen ilk tenisçi oldu.

Schwartzman, yarı finalde, Roger Federer-Daniel Gimeno Traver maçının galibiyle karşı karşıya gelecek.