SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Medicana Sivasspor’a karşı aldıkları 4-1’lik galibiyetin kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Müsabaka sonrası basın toplantısında konuşan Hamzaoğlu, Medicana Sivasspor’un iyi bir takım olduğunu belirterek, “Maçta iyi oynadılar ve ilk golü bularak öne de geçtiler ama sonrasında toparlanmasını bildik. Beraberlik golüyle moral bulduk ve devamını getirdik” değerlendirmesinde bulundu.

Hamza Hamzaoğlu, Semih Kaya’nın Medicana Sivasspor maçındaki performansıyla ilgili olarak, “Performansından memnunum ve aramıza döndü. Allah ona bir daha sakatlık göstermesin. Oyunda iyiydi. Chedjou, Akhisar Belediyespor maçında cezalı ve Semih Kaya-Hakan Balta ikilisiyle oynayacağız” derken, cezalı olan Melo’nun yerine oynayacak ismi ise henüz belirlemediğini vurguladı.

“BRUMA’YI SABIRLA BEKLİYORUZ”

Hamzaoğlu, Portekizli genç oyuncu Bruma’nın bir türlü beklenen patlamayı yapamadığı ve kendisinin bu konuda ne düşündüğü yönündeki bir soru üzerine, şöyle konuştu:

“Biz de onu sabırla bekliyoruz. İnşallah bir gün beklentileri tam olarak karşılayacak ve o çizgiyi geçecek. Bazı alışkanlıklar var ve bunlardan vazgeçmek kolay değil. Zaman içinde herkesin beklediği Bruma’yı sahada göreceğiz. Her ne kadar sonuca direkt olarak etki etmese de yaptığı işlerle takımın önemli bir yükünü taşıyor. Hem hücumda hem de savunmada iyi işler yapıyor. Takıma faydalı bir oyuncu. Biz de gol vuruşlarını, asistlerini geliştirmesini bekliyoruz ve inşallah o kademeye çıkacak.”

“HAKEMLER HATA YAPABİLİYOR”

Sarı-kırmızılı teknik adam, Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın hakem yönetimine eleştirilerinin aktarılması üzerine, bu konuda fazla bir şey söyleyemeyeceğini dile getirdi.

Sergen Yalçın’ın görüşlerine yorum yapmasının doğru olmayacağını anlatan Hamzaoğlu, “O taraftan baktığınızda bazı şeyler bu şekilde görülebiliyor. Benim sadece son pozisyonda bir tereddüdüm vardı, penaltı olup olmadığıyla ilgili. Hakemler hatalar yapabiliyor. Bu hatalar bazen aleyhimize, bazen de lehimize olabiliyor. Ben de Anadolu takımlarında çok çalıştım. Hakemlerden şikayet etmek bizleri bir yere götürmüyor. Çalışmaya devam etmek gerekiyor. Onların da insan olduğunu unutmamak gerekli” şeklinde görüş belirtti.

Öte yandan, karşılaşmada 1-1’lik eşitliği sağlayan golü atan Sabri Sarıoğu’na da değinen Hamzaoğlu, “Sabri yıllarca hücumcu bek olarak oynadı ve her topta hücumu düşünüyor. Bazı pozisyonlarda geride kalması, daha az ama etkili çıkması gerekiyor. Bunları kendisiyle konuşuyorum. Bugün önceki maçlara göre daha kontrollü oynadı. Kendisi bizim için önemli bir güç. Tecrübesi ve sahadaki dinamizmi bize güç katıyor. Golü de güzeldi. Sol ayakla atması daha da güzeldi. Önemli olan golden ziyade yaptığı işler” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:00:28,