SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadınlar Voleybol Birinci Ligi’nde mutlu sona ulaşan Fenerbahçe Grundig, şampiyonluk kupasına kavuştu.

TVF Başkent Salonu’nda, final etabı maçlarının tamamlanmasıyla düzenlenen törende, sarı-lacivertli ekibe kupasını, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Özkan Mutlugil verdi. Oyuncuların madalyalarını ise TVF Başkan Vekili Akif Üstündağ taktı.

Sezonu 2. sırada tamamlayan VakıfBank’a kupa ve madalyalarını, TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş takdim ederken, 3. sırada yer alan Ezcacıbaşı VitrA ise kupa ve madalyalarını, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Göksu’nun elinden aldı.

4. KEZ ŞAMPİYON

Kadınlar Voleybol Birinci Ligi Final Etabı, Fenerbahçe Grundig’in şampiyonluğuyla sona erdi. Sarı-lacivertli ekip, kupayı 4. kez müzesine götürdü.

TVF Başkent Salonu’nda 3 gün süren final etabı 2. devre müsabakaları sonunda Fenerbahçe Grundig, 14 puanla şampiyonluk ipini göğüsledi. VakıfBank 11 puanla 2. sırayı elde ederken, Eczacıbaşı VitrA 8 puanla 3., Galatasaray Daikin ise 3 puanla 4. sırada yer aldı.

Müsabakaların ardından Avrupa kupalarına katılacak takımlar da belli oldu. Buna göre gelecek sezon Fenerbahçe Grundig ile VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi’nde; Eczacıbaşı VitrA ve Galatasaray Daikin ise CEV Cup’ta mücadele edecek.

30 MAÇIN 27’SİNİ KAZANDI

Normal sezonu 20 galibiyet, 2 yenilgi ve 61.1 puanla 2. sırada tamamlayan Fenerbahçe Grundig, play-off etabında Sarıyer Belediye karşısında her iki maçtan da 3-0 galip ayrılarak final etabına yükseldi. Final etabında çıktığı 6 maçtan 5’ini kazanan sarı-lacivertli takım, böylece lig sezonu boyunca çıktığı 30 maçtan 27’sini kazanmış oldu.

Fenerbahçe Grundig, Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından ilk kez 1984’te düzenlenen ligde, 4. kez şampiyonluğa ulaştı. Sarı-lacivertliler daha önce 2008-2009, 2009-2010 ve 2010-2011 sezonlarında olmak üzere üst üste 3 kez şampiyonluk kupasını müzesine götürmüştü.

Lig tarihinde 16 şampiyonlukla Eczacıbaşı VitrA ilk sırada yer alıyor.

Kadınlar Voleybol Birinci Ligi Final Etabı’nda 2. devre maçlarında alınan sonuçlar ve puan durumu şöyle:

SONUÇLAR

1. maçlar:

Galatasaray Daikin-Eczacıbaşı VitrA: 2-3

Fenerbahçe Grundig-VakıfBank: 3-2

2. maçlar:

VakıfBank-Eczacıbaşı VitrA: 3-0

Fenerbahçe-Galatasaray Daikin: 3-1

3. maçlar:

Galatasaray Daikin-VakıfBank: 3-2

Eczacıbaşı VitrA-Fenerbahçe Grundig: 3-1

Yayınlanma Tarihi:22:06,