SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Golden sonra Karabük kulübesinde Yılmaz Hoca'yı gördüm… Titreme gelmiş, yerde oturuyor, dizlerini dövüyor. İçim cız etti ve çok korktum kalp krizi geçiriyor diye. Gerçekten savaştılar ama bizim 3 puana çok ihtiyacımız vardı.”

KARABÜK maçının 90+6. dakikasında attığı muhteşem kafa golüyle Beşiktaş'ı yeniden liderlik koltuğuna oturtan Cenk Tosun, o an yaşadığı karmaşık duyguları anlattı… Dünkü idman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cenk, söz konusu pozisyonla ilgili olarak, “Sosa çok iyi orta yaptı. Eğer yumuşak bir top gelseydi, gol olmazdı. Ben bilerek vurdum ve topun oraya gideceğini hissettim” dedi.

23 yaşındaki santrfor, golün ardından Karabük kulübesinde Yılmaz Vural'ı gördüğünde ise içinin cız ettiğini ifade ederken “Yılmaz Hoca'ya baktım, titreme gelmiş, yerde oturuyor, dizlerini dövüyor. Çok korktum kalp krizi geçiriyor diye. Eğer ona bir şey olsaydı vicdan azabından ölürdüm. Gerçekten savaştılar, iyi mücadele ettiler ama bizim de 3 puana çok ihtiyacımız vardı” şeklinde konuştu.

‘İSMAİL KÜSTÜ!'

YENİDEN liderliği aldıkları için çok mutlu olduklarını belirten Cenk, şampiyonluk yarışına ilişkin “Bence 3 takım da çok iyi gidiyor. Bu yarışın son haftalara kadar süreceğini düşünüyorum. İnşallah az hata yapar ve biz şampiyon oluruz. Zaten şampiyon olamazsak attığım bu golün de bir anlamı kalmaz” yorumunu yaptı.

TAKIM arkadaşı İsmail Köybaşı'nın kendisine gönül koyduğunu söyleyip espri yapan Cenk, bu sözüne de şöyle açıklık getirdi: “Hafta boyunca İsmail'le çalıştık. O orta yaptı, ben vurdum. Ama maçtan önce de sakatlandı ve oynayamadı. Maçın ardından ben hep Sosa'nın inanılmaz ortasından bahsettim. İsmail de ‘Niye röportajlarda beni hiç söylemedin' dedi.”

‘İdolüm Batistuta'

“BENİM idollerim Batistuta ve Brezilyalı Ronaldo. Şu anda Ibrahimovic'i beğeniyorum. Bazıları beni de ona benzetiyor. Türk oyunculardan Hakan Şükür'ü örnek alıyorum. Ayrıca Gekas'ı da beğenirim. Aynı takımda oynamıştık. Türkiye'de 40 yaşına kadar oynayabilir bence.”

‘Çift forvet daha uygun'

“BENCE bizim takıma çift forvet daha uygun. Hocanın işine karışmak, saygısızlık yapmak gibi olmasın ama bence çift forvet daha iyi bizim için.”

‘Umut ikinci santrfor fakat milli takımda'

“OYNADIĞINIZ takımda 2. santrfor olmak milli takıma çağırılma konusunda engel değil. Örneğin G.Saray'da Umut 2. santrfor ama sonradan oyuna girdiği maçlarda gol attığı için Fatih Hoca onu takıma çağırıyor. Ben de böyle gollerime devam edersem davet alabileceğimi düşünüyorum.”

‘Küçükken Sivok'la fotoğraf çektirdim'

“BEN Beşiktaş taraftarı olduğum için küçükken Beşiktaş'ın Wolfsburg'la yaptığı deplasman maçına gitmiştim. Beşiktaş'ın kamplarına gidiyordum. Delgado, Bobo, Sivok'la fotoğraf çektirmiştim. Sonra o oyuncularla oynama fırsatım oldu. Ailem beni Türkiye'ye tek başıma göndermek istemiyordu ama iyi ki gelmişim.”

‘Bilic hakkımı teslim etti'

“BEŞİKTAŞ'A geldiğimde hep ilk 11'de oynamayacağımın bilincindeydim. Tabii ki bundan memnun değilim ama kendimi hep hazır tutuyorum. Şans gelince de elimden geleni yapıyorum. Karabük maçından sonra Bilic de herkese ‘Cenk antrenmanlarda çok istekliydi, golünü de attı' dedi zaten ve hakkımı teslim etti.”

‘Forma adil dağıtılıyor'

“DEMBA Ba bu sene çok önemli goller attı. Hoca Mustafa ve beni 2. forvet olarak görüyor. Sakatlığımdan dolayı Mustafa biraz daha fazla şans buldu. Ben hocanın adil olduğunu düşünüyorum. Geçen hafta çok iyi çalışmıştım, o da bana şans verdi. Hedefim oynayabildiğim kadar çok oynayıp atabildiğim kadar çok gol atmak. Gelecek yıl ise 11'de banko olmak istiyorum.”

‘Hakemler artık iyi'

“BİZ ligin başında hakemlerden çok çekiyorduk. Ancak son haftalarda bence iyi yönetiyorlar maçlarımızı. Ama Karabük maçında ben hakem olsam, bizim Gökhan Töre'ye serbest vuruşta barajdan erken çıktığı için sarı kart gösterirdim.”

‘İdman sonrasında 500 şut çekerdim'

“ESKİDEN idmanlardan sonra 500 şut atardım. Hâlâ da çalışıyorum antrenmanlardan sonra. Farklı çalışmalar yapıyorum. İyi bir golcü olmak için bireysel çalışma yapmak şart.”,

Vatan