SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Daikin Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Massimo Barbolini, ligi 4. sırada bitirdikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Barbolini, Bayanlar Voleybol Birinci Lig’de, final etabı 2. devre son maçında VakıfBank karşısında 3-2 galip gelmelerinin ardından yaptığı açıklamada, iyi bir sezon geçirdiklerini dile getirdi.

Sene başında genç bir takım oluşturma kararı aldıklarını anımsataan Barbolini, “Bu kadar genç bir takımla aldığımız sonuçtan çok memnunum. Diğer tüm takımlar bizden kuvvetliydi ama savaştık, mücadeleyi hiç bırakmadık. Çok iyi bir sonuç elde ettiğimizi düşünüyorum. Gelecek sezon CEV Cup’a katılma hakkı elde ettiğimiz için de çok sevinçliyiz” diye konuştu.

Ligi 2. sırada tamamlayan VakıfBank’ta ise antrenör Giovanni Guidetti, çok kötü bir sezon geçirdiklerini belirterek, “Bu maç anlamsızdı çünkü zaten sıralama belliydi ama sezon için konuşmak gerekirse, kötü bir sezon geçirdiğimizi söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

Bu sezon hiç kupa kazanamadıklarını kaydeden Guidetti, “İyi olan şey, bu kadar kötü bir sezon geçirmemize rağmen bütün finalleri oynamış olmamız” diyerek sözlerini tamamladı.