SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2013 Haziran’da başlanan inşaatın bitiş tarihi 3. kez ertelendi ve stadın ekim ayı sonunda tamamlanacağı duyuruldu.

Beşiktaş’ın yapımı süren yeni stadı Vodafone Arena’nın ne zaman tamamlanacağı tam bir yılan hikayesine döndü. 2013 Haziran’da başlanan inşaatın bitiş tarihi 3. kez ertelendi ve stadın ekim ayı sonunda tamamlanacağı duyuruldu.

Beşiktaş camiasına, tamamlanması dört gözle beklenen Vodafone Arena Stadı ile ilgili üzücü bir haber daha geldi. İnönü Stadı'na ilk kazma vurulduğu gün bitiş tarihini Ağustos 2014 olarak belirleyen Siyah-Beyazlı yöneticiler, mali sıkıntıları sebep göstererek inşaatın 1 sene sonra yani 30 Ağustos 2015 tarihinde tamamlanacağını, yeni sezonun ilk maçının Vodafone Arena'da oynanacağını açıklamıştı.

Fakat ne yazık ki stadın çatısının kapatılması, zeminin çimlendirilmesi, koltukların yerleştirilmesi işlemlerinin tahmin edilen süreden daha uzun zaman alacağı geç de olsa farkedildi, hemen ardında düzeltme açıklaması yapıldı.

SON TARİH EKİM SONU

Gelecek sezonun açılışını Vodafone Arena'da yapma hayalleri kuran taraftarlar, son olarak Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin yaptığı açıklama ile hayal kırıklığına uğradı. Vodafone Arena'nın çatı çalışmasına başladıklarını belirten Çebi, “Haziran ayı sonunda çatıyı tamamen bitireğiz. Daha sonra da çimle ilgili çalışmalara başlayacağız. Bir aksikik olmazsa ekim ayının sonuna doğru yeni stadımızda oynamaya başlayacağız” ifadelerini kullandı.

9. HAFTA ÖZLEM BİTECEK

Planlamada bir değişiklik olmadığı takdirde, Beşiktaş 2015-2016 sezonunun 9. haftasında yeni stadı Vodafone Arena'da taraftarıyla buluşabilecek. Kartal arada geçen sürede en az 4 maçı bu sezon olduğu gibi farklı statlarda oynamak zorunda kalacak.

Fanatik