SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu’nda kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nin (CAS) kendileri hakkındaki transfer yasağıyla ilgili kesin kararını 29 Mayıs’ta ilan edeceğini belirtti. Kahramanlı, “CAS’ın kulübümüzle ilgili kararını açıklamasını üçüncü kez ertelemesinin haklılığımızı gösterdiğine inanıyorum. Transfer yasağının kalkacağına dair umudumuz arttı” dedi.

Mersin İdmanyurdu, eski kaleci David Bicik’in şikayeti üzerine FIFA tarafından verilen iki dönem transfer yasağıyla ilgili dosyayı Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) taşımıştı. CAS, Mersin İdmanyurdu’nun itirazının ardından, kararını açıklama yapmayı bir kez daha erteledi ve kesin kararını 29 Mayıs’ta ilan edeceğini duyurdu.

29 Mayıs tarihinin FIFA kongresinin yapılacağı gün olduğuna dikkat çeken Mersin İdmanyurdu kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, “FIFA kongresinin yaklaşmasının yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu’nun mevzuat değişikliklerinin de kararın ertelenmesinde etkili olduğunu düşünüyorum. Ama asıl etken Mersin İdmanyurdu Kulübü’nün haklı olmasıdır. Eğer biz haksız olsaydık CAS kestirip atar, kararını verirdi. Ama biz, eski oyuncumuza karşı sorumluluklarımızı yerine getirdiğimizi, transfer yasağı kararının haksız olduğunu açıkça belirten dosyamızı CAS’a sunduk. CAS’ın kulübümüzle ilgili kararını açıklamasını üçüncü kez ertelemesinin haklılığımızı gösterdiğine inanıyorum. Transfer yasağının kalkacağına dair umudumuz arttı. CAS’ın Mersin İdmanyurdu’nun bu mağduriyetine son vereceğine inanıyorum” diye konuştu.

“SAHA VE SEYİRCİ AVANTAJIMIZI KULLANARAK KONYASPOR’U YENECEĞİZ”

Başkan Kahramanlı, Cumartesi günü oynayacakları Torku Konyaspor maçıyla ilgili şunları söyledi:

“Ligin iki denk takımı karşılaşacak. Saha ve seyirci avantajımızı kullanarak Torku Konyaspor’u yeneceğimize inanıyorum. Medicana Sivasspor karşısında son dakikalarda attığımız 2 golle galip gelmiştik. Güzel bir hava yakaladık. O havayı Torku Konyaspor maçında da sürdüreceğiz. Mersin İdmanyurdu olarak ligin son haftalarına girerken küme düşme riskimiz yok. Ama biz ligde kalan maçlarımızın tamamını kazanmayı hedefliyoruz. Çünkü bu kulübün performans gelirlerinden başka geliri yok. Aldığımız her galibiyet ekonomik olarak kulübümüzü rahatlatacak. Maçlarımıza bu gözle bakıyoruz. Taraftarımızın da yeni Mersin Stadı’ndaki maçlara gelerek takımı motive etmesini umut ediyoruz” diye konuştu.