SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Eskişehirspor ve Trabzonspor’a tribün kapatma cezası verdi.

Kurulun toplantısından sonra yapılan açıklamaya göre, Fenerbahçe maçında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı Eskişehirspor, tribün kapatma ve 250 bin lira para cezası aldı.

Trabzonspor ise Gençlerbirliği maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı tribün kapatma ve 37 bin 500 lira para cezası ile cezalandırıldı.

PFDK, Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Galatasaray’a 150 bin, Kardemir Karabükspor ve İstanbul Başakşehir’e 20’şer bin lira para cezası verdi.

PTT 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfasporlu futbolcu Veli Kızılkaya 2 maç men, Adana Demirspor Antrenörü Hayati Soydaş 1 maç men ve 6 bin 500 lira, Adana temsilcisi de 6 bin lira para cezası aldı.

Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Körfez İskenderunspor ve Tokatspor ile Spor Toto 3. Lig ekiplerinden Maltepespor’a birer maç seyircisiz oynama cezası verildi.

Bu arada, daha önce Spor Toto 3. Lig’den düşmesi kesinleşen Çankırıspor, 26 Nisan Pazar günü Kemer Tekirovaspor ile oynayacağı maça çıkmaması nedeniyle 3-0 hükmen mağlup sayıldı ve bir lig devresi içinde 2. kez maça çıkmaması nedeniyle bir alt lige düşürüldü.

Yayınlanma Tarihi:17:14,