SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kerim Abdül-Cabbar taburcu edildi

ABD'li efsane basketbolcu Kerim Abdül-Cabbar, baş dönmesi şikayetiyle kaldırıldığı hastanede yapılan kontrollerin ardından taburcu edildi.

Güncellenme: 12:06, 30/04/2015
Kerim Abdül-Cabbar taburcu edildi

ABD basınında yer alan haberlere göre, iki hafta önce başarılı bir kalp ameliyatı geçiren Abdül-Cabbar, göğsünde ağrı ve baş dönmesi şikayetiyle Los Angeles kentinde hastaneye kaldırıldı.

Hastaneden yapılan açıklamada, eski basketbolcunun baş dönmesi şikayetiyle hastaneye alındığı ve daha önce geçirdiği kalp ameliyatı nedeniyle çeşitli kontrollerden geçirilmesine rağmen herhangi bir soruna rastlanmadığı belirtildi.

Abdül-Cabbar’ın ameliyatına giren Dr. Richard Shemin, hastası gibi önemli kalp operasyonları geçiren kişilerde bazı komplikasyonların görülmesinin doğal olduğunu vurgulayarak, “Her ihtimale karşı kontrole gelerek doğru olanı yaptı” değerlendirmesinde bulundu.

Hastaneden taburcu edilen 68 yaşındaki Abdül-Cabbar, tedavisinin kalan kısmını evinde dinlenerek geçirecek. ABD’li eski basketbolcu, 2008 yılında yakalandığı löseminin ardından da uzun bir dönem tedavi görmüştü.

NBA kariyerinde 14’ü Milwaukee Bucks ve 6’sı Los Angeles Lakers’ta olmak üzere 20 sezon forma giyen Kerim Abdül-Cabbar, 24,6 sayı, 11,2 ribaunt ve 2,6 blok ortalamasıyla oynamıştı. 1968 yılında İslam dinini seçen efsane basketbolcu, kariyeri boyunca 38 bin 387 sayı kaydederek NBA tarihinin en skorer oyuncusu unvanının da sahibi olmuştu. Abdül-Cabbar, 6 kez NBA’de en değerli oyuncu seçilirken, kariyeri boyunca 5’i Lakers’ta olmak üzere 6 şampiyonluk sevinci yaşamıştı.