SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İnanmak!

İNANMAK başarmanın yarısıdır derler. Bu sözler her meslek için geçerli ifadedir. Ancak futbolda sık sık duyarız. Başarının ardındaki gerçekleri ararken, mutlaka karşımıza çıkar ve haklı bir haykırışla konuyu özetler. Emmanuel Emenike için bu sözleri söylemeyi çok isterdim ama bir türlü yakıştıramıyorum.

ASLINDA çok beğendiğim bir oyuncuydu sezon başına kadar. Ama artık inanmıyorum. İnansam da güvenmiyorum. Bence Emenike de inanmıyor. Sadece kulüpten aldığı paranın altında eziliyor. Sadece sözleşmesinin şartlarını yerine getirmek için bekliyor. Üstelik İsmail Kartal dışında onan inanan da yok… Eğer Emenike’ye inanıyorsam, kadrodaki diğer forvet Pierre Webo’ya büyük saygısızlık etmiş olurum.

SAKIN bu sözlerimi Kartal’ın tercihlerine tepki olarak algılamayın. Herkesin bir görüşü vardır. Son kararı İsmail hoca verdiğine göre ona sadece saygı duyabilirim. Ama ben olsam, Emenike’ye verdiğim şansı Webo’ya verirdim. Çünkü Kamerunlu oyuncu her yönüyle bunu hak ediyor. Yani inanıyor. Yani inanıyoruz… Yani inanıyorlar…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek