SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Basketbol Şubesi Koordinatörü Murat Özyer, Türkiye Basketbol Ligi kurul toplantısında yaşananlarla, kamuoyuna yansıtılanlar konusunda sert eleştiriler yaptı.

Özyer, toplantıda hiçbir karar alınmadığını vurgulayarak “Kulüplerin sorularını dinleyen yönetim kurulu üyeleri Haziran 2015 sonunda cevapları vereceklerini söylediler. Bu konular kulüpler için yaratılması gereken gelirler ile ilgili konular haricindekilerdi. Seçim sürecine girmeleri beni ilgilendirmiyor. 75 dakikalık ve 81 sayfalık sunum boyunca ‘Şeffaflık' tan bahseden bu ligin sahibinin kulüpler olduğunu söyleyen TBF'nin toplantı özetini resmi sitesinden bu şekilde geçmesini ayıplıyorum” dedi.

Kulüplerin fikirlerinin yok sayılmasının hoş olmadığını ifade eden Özyer, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kulüpler “gelirler” konusunda önemli sorular sorup gelirlerin mevcut durumundan tatmin olmadıkları için önerilerini TBF Başkanı ve yönetimine ilettiler. Bu fikirler demokratik ve “şeffaf” bir ortamda nasıl yok sayılabilir?

İnfront-TBF arasındaki anlaşmanın detayları , TBF-Lig sponsorları arasındaki anlaşmaların detayları soruldu. Ve son 1,5 yılda olduğu gibi net ve doyurucu cevap alınamadı. (Mali Genel Kurul dahil olmak üzere) Diğer konuşulan konular lig takvimi ve yönetmelikteki değişikliklerle ilgiliydi. Yönetmelikle ilgili taleplerin 15 Mayıs'a kadar TBF'ye iletilmesi kulüplerden istendi.

Toplantı notları bende detaylı olarak var. TBF'den ricam gerçekleri açık, net ve sunumda söyledikleri gibi şeffaf olarak yazmaları…”

Yayınlanma Tarihi:23:55,