SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezonun kalanında Trabzon, Akhisar ve G.Saray'a konuk olacak Beşiktaş ligin deplasman lideri belki ama siyah-beyazlılar dışarıda Fırtına'yı 3, Manisa temsilcisini 2, Cimbom'u ise 4 maçtır deviremiyor.

LİGDE oynadığı son 2 maçı kazanmayı başaran ve 3. sıradan tekrar liderliğe yükselen Beşiktaş, kalan bölümü de kayıpsız bitirip şampiyonluğa ulaşmayı hedefliyor… Siyah-beyazlılar kalan 6 haftada G.Antep, Torku Konya ve G.Birliği ile iç sahada, Trabzon, Akhisar Belediye ve G.Saray'la da dış sahada oynayacak.

SİYAH-BEYAZLILARI en çok endişelendiren maçlar deplasmanda oynayacağı mücadeleler… Kartal, her ne kadar dış saha maçlarında topladığı 33 puanla şu anda ligin deplasman lideri olsa da kalan maçlar geride kalanlardan çok daha zorlu geçeceğe benziyor. Çünkü Beşiktaş son 6 haftada oynayacağı 3 deplasmanda çıktığı son 9 maçı kazanamadı…

TAM BİR KORKU TÜNELİ

BEŞİKTAŞ bu pazar Trabzonspor'a konuk olacak. Kartal, Hüseyin Avni Aker'de bordo-mavililere karşı çıktığı son 3 maçtan galibiyet çıkaramadı. Siyah-beyazlıların sonraki deplasman durağı Aksihar… Beşiktaş, Manisa'da rakibini hiç yenemedi. Akhisar ile dış sahada 2 kez oynayan Kartal, sahadan hiç 3 puan çıkaramadı. Siyah-beyazlıların son dış saha maçı ve belki de en kritik sınavı G.Saray'a karşı TT Arena'da olacak. Beşiktaş, burada da ezeli rakibinin bileğini 4 maçtır bükemiyor.

YANİ bir başka deyişle Kartal, eğer şampiyonluğa ulaşmak istiyorsa bu 3 deplasmandaki makus talihini de devirmek zorunda.

Vatan

Yayınlanma Tarihi:07:55,