SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Turgut Özal Stadı metrobüs istasyonu oluyor

Yıllardır futbol maçlarına ev sahipliği yapan Avcılar'daki Turgut Özal Stadı, toplu ulaşım için transfer merkezi oluyor. Stadın yerine yapılacak transfer merkezi metro, otobüs, metrobüs, Marmaray, tramvay, demiryolu ağı gibi ulaşım hatlarının Avcılar'daki aktarma noktası olacak. Çevre sakinleri ise spor alanı olan arazinin park olarak düzenlenmesini istiyor.

Güncellenme: 10:33, 29/04/2015
Turgut Özal Stadı metrobüs istasyonu oluyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentteki ulaşım sistemlerini birbirlerine entegre edecek 24 transfer merkezi için projelendirme çalışmalarını başlattı. Ulaşım Planlama Müdürlüğü, transfer merkezlerinin mimari, ulaşım ve peyzaj projelerinin hazırlanması için 5 ve 6 Mayıs tarihlerinde ihaleye çıkıyor.

TRANSFER MERKEZİ OLUYOR Avrupa Yakası’nda Sefaköy, Kirazlı, Yenibosna, İncirli, Mahmutbey, Çobançeşme, Çırpıcı, TÜYAP, Avcılar, Kazlıçeşme, Halkalı, Başakşehir, Kayaşehir ve Bahçeşehir'de transfer merkezleri planlandı. Avcılar'daki transfer merkezinin şu anda Avcılar Belediye Spor Kulübü'nün kullanımında olan Turgut Özal Stadı’nın yerine yapılacağı ortaya çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin mülkiyetindeki 17 bin 500 metrekarelik arazi ilçenin en merkezi yerinde bulunuyor.

Stat aynı zamanda çevre sakinlerinin sabah spor yaptıkları bir alan. Bölgede yaşayanlar stadın park ve yeşil alan olarak düzenlenmesini istiyor.

Radikal