SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Murat Yakın hakkında şok iddialar

Spartak Moskova'nın Türk hocası Murat Yakın ile Ermeni oyuncu Aras Özbiliz arasında yaşananlara dair, Aras'ın anlattıkları ülkenin gündemine oturdu.

Güncellenme: 08:38, 29/04/2015
Murat Yakın hakkında şok iddialar

Teknik direktörlüğünü Murat Yakın’ın yaptığı Spartak Moskova, İstanbul doğumlu Ermeni futbolcu Aras Özbiliz’in yaptığı açıklamalarla Rusya’nın gündemine oturdu. Bu sezon sakatlığı nedeniyle fazla forma şansı bulamayan Aras, hocası Murat Yakın’a ağır suçlamalarda bulundu.

İşte Aras Öziliz’in açıklamaları:

“Kulübün resmi açıklamalarına göre sakatım. Ancak, gerçek şu ki ben uzun süredir iyiyim ve %100 olarak hazırım. 1 aydır fiziksel durumum mükemmel. Belki biraz oyun kondisyonum düşmüştür ama son 5-6 haftada oynama şansı bularak bunu kapatabilirdim.

“BU NASIL PROFESYONEL KULÜP”

“17 Nisan’dan beri takımla çalışmalara katılıyorum. 1 gün sonra Mordovia maçı vardı ve kazandık. Murat Yakın, takıma 3 gün izin verdi, kendisi İsviçre’ye gitti. Bana da salonda çalışmak üzere bir antrenman programı verdi. Ben buna uydum. 4 gün sonraysa beni takımla olan çalışmadan çıkardı ve salona, topsuz çalışmalara gönderdi. Bu nasıl bir profesyonel kulüptür anlamıyorum.

Murat Yakın ile konuştum ve bana “Problem yok. Bütün seneyi salonda geçirdin, birkaç gün daha geçir” dedi. Hem sağlık ekibimiz hem de fitness antrenörlerimiz hayatımda görmediğim kadar işlerinde uzman insanlar. Sorun tıbbi değil, tamamen antrenör heyetiyle ilgili.”

“HOCALARI ÇAĞIRDI, ŞOK OLDUM!”

“Murat Yakın ile iletişim sorunumuz var. Bu normal değil. Antrenmana çıktığımda benden ne istediğini bilmiyorum. Bir gün takımla çalışmalara katılıyorum, öbür gün sakat oyuncularla birlikte çalışıyorum. Çok iyi hissettiğimi Murat Yakın’a söyledim. Sadece bir antrenmandan sonra bacaklarımdaki kasların çok yorgun olduğunu söyledim. Murat Yakın ise doktorları ve antrenörleri çağırıp benim hazır olmadığımı söyledi. Şok oldum!”

“İHANET EDEN HOCAYLA ÇALIŞMAK İSTEMİYORUM”

“Tüm sağlık testlerini geçtim, sonuçlar mükemmel çıktı. Bir kez daha söylüyorum, çok uzun süredir fiziksel olarak iyi durumdayım. Bunu kulüpteki herkes biliyor. Ancak, ufak problemler her oyuncuda vardır zaten.

Murat Yakın bana “Sadece sağlıklı oyunculara ihtiyacım var” dedi. Bunu sürekli tekrarladı. Sakat oyuncuyu antrenmana çıkaramayacağını söyledi. Sonra beni ikinci takıma gönderdi.

Bana ihanet eden bir teknik direktörle bir daha çalışmak istemiyorum. Yapılanları anlattım. Tüm yıl boyunca çalıştım ve takımla antrenmanlara da çıktım. Takımla daha fazla antrenman yapmak ve hızlıca maç kondisyonumu kazanarak Spartak Moskova’nın başarılarına yardımcı olmak istiyorum.”

“BELKİ DE ERMENİYİM DİYE OYNATMIYORLARDIR”

“Her zaman aklımdan şu geçiyor. Belki de, Ben bir Ermeni olduğum için ve hocalar da Türk olduğu için beni oynatmıyorlardır.

Yuro Movsisyan için de böyle düşünebiliriz. Her sezon en az 15 gol atan oyuncuydu ancak birdenbire takımdaki yerini kaybetmeye başladı. Bu ülkenin en iyi santraforuyken yedek kulübesine mahkum oldu. Belki de bu düşünce yabana atılmamalıdır.”

Sporx