SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'da 23 Mayıs'taki kongre öncesi, başkan adayları son viraja girdi. Listeler için son teslim tarihi geldi çattı. Yarın akşam saat 18:00'e kadar adaylar ekiplerini Divan'a bildirecek.

Dursun Özbek'in yanı sıra Turgay Kıran, Mustafa Cengiz ve Ahmet Özdoğan halen adaylıklarını koruyorlar. En güçlü aday olarak ise Dursun Özbek'in adı öne çıkıyor. Başarılı işadamı, mevcut yönetimde olmanın avantajını da kullanıyor. Zaten mali işlerin başında bulunan ve tabloyu çok net gören Özbek'in en büyük artısı işte bu. Oluşturduğu listedeki isimlerle bir araya gelen Özbek, hepsine güvence verdi.

CEMAL ÖZGÖRKEY KARARSIZ

Özbek, ekip arkadaşlarına şunları söyledi:

“Evet, kulüpteki mali durum iç açıcı sayılmaz. Fakat abartıldığı gibi de değil. Biz, bu yükün altından kalkarız. En önemli nokta, sıkı bir denetim sistemi kurmak. Ardından, doğru bir futbol şubesi yönetimi yapmak ve transferlerde akıllı hamleler geliyor. Tabii, gelirleri artırmak da gerekiyor ki bunun için en önemlisi şampiyon olup Şampiyonlar Ligi'ne gitmek. Bu sene şampiyon olmalıyız. Sponsor bulmak için bu çok önemli.”

6 aydır zaten kulübün parasal işlerini takip eden ve gerektiğinde elini cebine atarak sorumluluğunu yerine getiren Özbek, listesini büyük oranda tamamladı. Efsane kaptan Cüneyt Tanman'ın yanı sıra bir futbolcuyu daha ekibine kattı. 1958-61 sezonunda Galatasaray'da oynayan Cengiz Özyalçın'ı listesine yazdı. Cemal Özgörkey ise net kararını vermedi.

Bugün