SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TEB BNP Paribas İstanbul Open Erkekler Tenis Turnuvası’nda dünya 2 numarası ünlü İsviçreli tenisçi Roger Federer, ilk maçında Finlandiyalı Jarkko Nieminen’i 2-0 yenerek çeyrek finale yükseldi.

İlk turu maç yapmadan geçen turnuvanın bir numaralı seri başı Federer, ilk turda Türk tenisçi Marsel İlhan’ı eleyen Nieminen ile ikinci turda karşılaştı.

Garanti Koza Arena’da oynanan ana tablo ikinci tur maçına rakibinin servisini kırarak başlayan İsviçreli tenisçi, 5’inci oyunda bir kez daha servis kırarak, 4-1 öne geçti. Daha sonra servis oyunlarını alan Federer, 21 dakika süren ilk seti 6-2 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci set çekişmeli geçti. İki tenisçi de servis oyunlarını alınca 10’uncu oyun sonunda 5-5 eşitlik oldu. 11’inci oyunda rakibinin servisini kırarak 6-5 öne geçen Federer, servis kullandığı 12’inci oyuna da alarak ikinci seti 7-5 ve 1 saat süren maçı da 2-0 kazanarak çeyrek finalist oldu.

Federer, çeyrek finalde İspanyol Daniel Gimeno Traver ile 1 Mayıs Cuma günü karşılaşacak.

– Tribünler büyük ölçüde doldu

Turnuvada dünya 2 numarası Roger Federer’in İstanbul’daki ilk maçında tribünler büyük ölçüde doldu.

Gündüz oynanan maçlarda tribünlerde fazla seyirci yer almazken, akşama doğru seyirci sayısı artmaya başladı. Federer ile Nieminen arasındaki maçta tribünlerde çok az sayıda koltuk boş kaldı.

Federer’e büyük ilgi gösteren tenisseverler, dünya 2 numarası korta çıkarken cep telefonlarıyla fotoğraflarını çekti.

Maçtan sonra tribünlere top atan Roger Federer, daha sonra çocuklara imza dağıttı. Ünlü tenisçi maç sırasında kullandığı havlularını da çocukları attı.