SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Ligi’nde Torku Konyaspor sahasında, Fenerbahçe Ülker’e 80-82 mağlup oldu.

Fenerbahçe Ülker, müsabakaya etkili başlayan taraf oldu. Kenan Sipahi, Semih Erden, Melih Mahmutoğlu ile baskılı oynayan Fenerbahçe, ilk 2,5 dakikada 8-0’lık seri yakaladı. Ev sahibi ekip Torku Konyaspor ise Guınn’ın kazandırdığı arka arkaya üç sayılık basketleriyle aradaki farkı kapatmak istedi. Müsabakanın ilk 6 dakikası Fenerbahçe’nin 8-6 üstünlüğüyle geçildi. Hücumda etkisini arttıran Torku Konyaspor Pastal ve Warrick ile pota altında sayılar bulurken, Fenerbahçe Ülker’de Semih Erden ve Oğuz Savaş’la peş peşe sayılar buldu. İlk periyot 28-20 Fenerbahçe Ülker’in üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci periyoda sert savunma yaparak rakibini dış atışlara iten ev sahibi ekip, Guinn ile sayılar buldu. Oyuna dahil olan Burak Selen’in bulduğu sayılarla aradaki farkı 4 sayıya indirdi:24-28. Aradaki farkın kapanmasına müsaade etmeyen sarı-lacivertliler, Oğuz ve Semih ile sayılar buldu. Periyodun bitimine 4 dakika kala üç sayılık atışlar kazanan Torku Konyaspor aradaki farkı 2 sayıya kadar indirdi. Emir preldzic, Serhat Çetin ile sayılar bulan Fenerbahçe Ülker, ikinci periyodu 49-42 önde tamamladı.

Üçüncü periyodun başlarında Fenerbahçe Ülker takımı bulduğu üç sayılık basketleriyle üstünlüğünü sürdürdü. Boyalı alanda baskısını sürdüren sarı-lacivertliler aradaki farkı 8’e çıkardı: 44-52. Torku Konyaspor Zizis ve Emir’in hücumda bulduğu basketlere engel olamadı. Ev sahibi ekip, Guınn ve Bremer ile sayılar buldu. Torku Konyaspor periyodun bitimine 3,5 dakika kala farkı 2 sayıya indirdi: 54-56. Aradaki farkın kapanmasını istemeyen Fenerbahçe Ülker, Zizis ve Oğuz Savaş ile bulduğu sayılarla farkı yeniden 9 sayıya çıkardı. Fenerbahçe Ülker, üçüncü periyodu 63-54 üstün kapadı.

Son periyoda iki takımda karşılıklı sayılar bularak başladı. Melih, Berk ve Zoric’in bulduğu sayılarla ev sahibi takım ile aradaki farkı 11’e çıkaran Fenerbahçe, Torku Konyaspor’a sayı imkanı tanımadı. Bremer ve Guınn ile aradaki farkı kapatmaya çalıştı. Fenerbahçe Ülker, Bogdanovic ile karşılık verdi. Periyodun son anları karşılıklı basketlerle geçildi. Fenerbahçe Ülker, 82-80 karşılaşmayı kazandı.