SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu’nda teknik direktör Rıza Çalımbay, takımın bugüne kadarki performansından memnun olduğunu belirtti.

Çalımbay, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, bu zamana kadar takım olarak iyi bir performans sergilediklerini söyledi.

Zaman zaman sıkıntılar yaşamalarına rağmen bulundukları yerin iyi olduğunu belirten Çalımbay, şöyle konuştu:

“Önce Torku Konyaspor, arkasından Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor, ardından da Galatasaray ve Fenerbahçe derken ligin sonuna geliyoruz. Bugüne kadar iyi bir performans sergiledik. Şu an bulunduğumuz yer iyi ama kalan 6 maç da bizim için hayati derecede önemli. Bu seneki en büyük hedeflerimizden biri, istikrarı sürdürüp ligi iyi bir yerde bitirmek. Şu anda onu gerçekleştirmek için de önümüzde 6 maç var. Bu maçları da iyi bir şekilde değerlendireceğiz. Hepsini tek tek ele aldığımız da hepsi hakikaten zor maçlar. Galatasaray ve Fenerbahçe maçları ligin kaderini belirleyecek maçlar olabilir. Diğer maçlar da bizim konumumuzu belli edecek.”

Çalımbay, Tevfik Sırrı Gür Stadı’ndaki taraftar desteğinin iyi olduğunu belirterek, aynı desteği Mersin Stadyumu’nda da görmek istediklerini dile getirdi.

Çalımbay, Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarından da puanlar çıkaracaklarına inandıklarını ifade etti.

FIFA’nın verdiği iki dönem transfer yasağıyla ilgili Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) yapılan itirazın açıklanmasının ertelendiğinin hatırlatılması üzerine Çalımbay, şunları söyledi:

“Sezon bitimi yaklaşınca birçok yerde oyuncu seyretmeye başladık. Yunanistan’daydık, İsveç’teydik, Sırbistan’daydık, her yeri dolaşıyoruz. Yani karar değişirse transfer yaparız, olmazsa yapacak bir şey yok. O yüzden her türlü hazırlıklı gidiyoruz. Bizim de kulüple herhangi bir şeyimiz yok tabi oturup konuşmamız gerekiyor ona göre yolumuzu çizeceğiz.”