SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ziraat Türkiye Kupası’nda Bursaspor ile deplasmanda karşılaşan Fenerbahçe’nin takım otobüsüne maç öncesi taşlı saldırı düzenlediği şeklinde çıkan haberlere yalanlama geldi.

Bursaspor Kulübü, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada “Bazı ulusal yazılı ve görsel medya organlarında dün oynanan Bursaspor – Fenerbahçe maçı öncesinde misafir takımı taşıyan otobüsün taşlı saldırıya uğradığı şeklinde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Konu ile ilgili olarak Bursa Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Maç öncesi stada giden Fenerbahçe takım otobüsünün yavaşladığı sırada, araca yönelik taşlı saldırı olduğu yönünde bazı basın yayın organlarında haberler yer almaktadır. Fenerbahçe otobüsüne yönelik herhangi bir taşlı saldırı söz konusu olmamıştır. Araçta yapılan incelemede herhangi bir zarar, ziyan olmadığı tespit edilmiştir” ifadeleri yer almasına karşın ulusal medyada yer alan haberlerde abartılı ifadelere yer verilmektedir.

Konuk takım otobüsünden çekilen görüntülerde de herhangi bir taşlı saldırının olmadığı ve emniyet güçlerinin gerekli önlemleri aldığı da açıkça görülmektedir.

Taraftarlarımızın bilinçli olarak çıkartılan bu tarz gergin ortam yaratma adına yapılan haberlere itibar etmemelerini önemle rica ederiz.

Bursaspor Kulübü”

Yayınlanma Tarihi:14:47,