SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kupası yarı finalinde ilk maçı Bursaspor’la deplasmanda oynayan Fenerbahçe’de, kaptan Volkan Demirel ev sahibi tribünlerin hedefi olmuştu.

“Adamlıklarından şüphe ediyorum” paylaşan: AMKSpor

Maçtan sonra Bursa taraftarının protestosuyla ilgili konuşan Volkan, “Artık vatan haini ya da başka türlü şeylere alıştık. Ancak eşimin ve annemin adını söylüyorlar. Bu şekilde küfür ediyorlar. Bazı kendini bilmezler benim aileme dil uzatıyorlar. Onların adamlıklarından, örf ve adetlerinden şüphe ediyorum. Bunu yapan insanların bir aile terbiyesi almadıklarını düşünüyorum. Çünkü almış olsalar böyle tezahüratlar yapmazlar” dedi.

“BENİ VATAN HAİNİ YAPTILAR”

Volkan Demirel şöyle devam etti:

“Bana vatan haini diyorlar. Beni vatan haini ilan ediyorlarsa kendi sayelerinde oldu. Ben milli formayla sahaya çıkmışım. Benim kalesini koruyacağım tribünler bana böyle şekilde hakaret ederse gereğini yaparım diye düşünüyorum. Bazı yerlerde kendi sahasını neden terk etmiyor diyorlar. Ancak beni rakip seyircinin yuhalaması, küfür etmesi beni maça bağlar motive eder. Ama benim kalesini koruyacağım insanlar bana küfür ederse kusura bakmasınlar ben o mücadelede bulunmam. Bu nedenle Fenerbahçe taraftarına çok teşekkür ediyorum. Beni her zaman desteklediler, beni hep saymış ve sevmişlerdir. Vatan hainliği denmesini kendileri yarattılar. Dışarda gördüklerinde ‘Volkan Ağabey fotoğraf, Volkan Ağabey forma var mı’ diye geliyorlar yanımıza.”

ARENA’YI TERK ETMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere Volkan Demirel, A Milli Takım’ın 16 Kasım 2014’te Türk Telekom Arena’da Kazakistan ile oynadığı Euro 2016 eleme grubu maçı öncesi tribünlerden tepki almış ve sinirlerine hakim olamayarak sahayı terk etmişti. Volkan, stadı da terk etmiş ancak doping kontrolünde sıkıntı yaşamamak için tekrar Arena’ya dönmüştü.

Volkan’ın bu tavrı sonrası Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 28 Mart’ta Hollanda ile deplasmanda oynanan Euro 2016 eleme grubu maçının kadrosuna deneyimli futbolcuyu dahil etmemişti.

Yayınlanma Tarihi:14:08,