SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Onay’dan Beşiktaşlı futbolcuya sert eleştiri

Güntekin Onay, Beşiktaş'ın Kardemir Karabükspor ile oynadığı karşılaşmayı değerlendirirken Necip Uysal ve Salven Bilic'e yüklendi.

Güncellenme: 09:59, 28/04/2015
Onay’dan Beşiktaşlı futbolcuya sert eleştiri

Beşiktaş’ın Kardemir Karabükspor’u son saniyelere bulduğu golle yenmesinin ardından Güntekin Onay karşılaşmayı değerlendirdi.

Siyah-beyazlı takımın eksik yönlerini eleştiren Güntekin Onay, kırmızı kart gören Necip Uysal için “Ersan yerine giren Necip, bir kez daha fahiş bir hata ile takımını yarı yolda bıraktı. Biliç, Necip'e inanıyor, güveniyor. Ancak Necip, hocanın güvenini boşa çıkartmaya devam ediyor” dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic’i de eleştiren Onay, şunları söyledi:

“Maç 1-0 iken ve 10'a 10 iken neden Demba Ba oyundan çıktı bunu anlamak gerçekten mümkün değil. Senegalli belki çok etkili değildi ancak her zaman büyük bir silah ve sahada var olduğu sürece gol tehditi.

Nitekim maç 1-1 olduktan sonra kıvranıyorsun, gole ihtiyacın var ve oyunda Demba Ba artık kulübede. Yabancı kontenjanı yüzünden biri çıkacaksa her şeye rağmen bu Demba Ba olmamalı idi.

Artık 6 hafta kaldı. Biliç ve oyuncular maçtan önemli dersler çıkartmak zorunda. Şu bir gerçek ki bundan sonra yarışta ipler Beşiktaş'ın elinde. Bu tip mucizevi galibiyetler takımları kenetler ve inancını 2'ye katlar. Ancak Beşiktaş dünkü gibi oynamamalı.

Ligde yaşam savaşı veren Karabük, çok iyi oynadı. Ama Yılmaz Vural'ın takımını bu kadar iyi gösteren de Beşiktaş'ın dağınıklığıydı. Bu dağınıklığın nedeni ise hem sistem değişikliği hem de Veli, Olcay gibi takımın istikrarlı oyuncularının yokluğu.

Allah’tan Cenk Tosun 90+5'de harika bir kafa golü attı da Biliç'i pahalı bir fatura ile yüzleşmekten kurtardı.”

Yayınlanma Tarihi:09:53,