SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bahadır ÇOKİŞLER

Galatasaray, ligdeki son maçında Gaziantepspor’u konuk etti. Bu maçın bir gün öncesinde Fenerbahçe ligini en zor deplasmanlarından biri olan Eskişehir’de takılmıştı. Bu sonuç Aslan’ın iştahını kabartmıştı.

Ayrıca maç Türk Telekom Arena’daydı… Net bir galibiyet bekleyenler çoğunluktaydı. Fakat öyle olmadı. Hamza Hamzaoğlu ve öğrencileri, Antep önünde ecel terleri döktü. Zaman su gibi akıp gidiyor, gol gelmiyordu.

Dakikalar 85’i gösterdiğinde Hakan Balta sahneye çıktı. Selçuk’un kullandığı kornerde nefis yükselen Hakan, topu kafayla ağlara yolladı. Maç 1-0 biterken, Galatasaray son derece kritik bir galibiyet aldı. Bu gol ve üç puan, belki de şampiyonluğun habercisiydi.

KRİTİK GOLLER

Çünkü Hakan Balta ne zaman gol atsa, sezon sonunda şampiyonluk kupası Galatasaray’ın oluyordu.

Kritik gollerin adamı Hakan, 2011-12’de Fenerbahçe (2-2), 2012-13’te Gençlerbirliği (3-3) ağlarını havalandırmıştı. Bu goller 80’den sonra gelmiş, Galatasaray önce puanları, sezon sonu da kupaları almıştı. 

Hakan Balta geçen yılı boş geçti şampiyon Fenerbahçe oldu. Deneyimli isim Gaziantepspor’un ipini 85’te çekti, gözler 4. yıldıza çevrildi.