SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sonuna kadar hak etti

27 Nisan 2015
ŞAMPİYONLUK yolundaki en önemli maçlarından birine çıkan G.Saray, oyunun son bölümünde bulmuş olduğu golle istediğini aldı. Maçın 90 dakikasına baktığımızda, kazanma arzusuyla birçok pozisyona giren ancak şanssız bir takım vardı. Özellikle Burak yakaladığı pozisyonlarda şanssızlığın yanında acemice son vuruşlarda da bulundu. Hakan Balta baktı ki hücum hattındaki futbolcular beceriksiz, olaya kendi el attı. Kesinlikle maçın hakkı sarı-kırmızılılarındı. Kazanmak için her şeyi yapan bir futbol ortaya koydular. Puan kaybetselerdi bu emeklerine yazık olurdu. Öylesine istekliydiler ki, golü bulacaklarından başta Hamza hoca olmak üzere herkes emindi.
SAKATLIKTAN çıkan Melo'nun takıma katkısı her geçen gün daha fazla olacağı kesin. İyi bir Melo her takıma lazım. Teknik ekip, oyuna müdahalede gereken her şeyi yaptı. Maçın kazanılmasında Hamzaoğlu'nun oyuna müdahaleleri etkili oldu. Yasin oyuna girdikten sonra orta alanda takımına büyük hareketlilik getirdi. Çok formda ve güçlü bir Yasin'e gelecek haftalarda sarı-kırmızılıların çok ihtiyacı olacak.
KALKAVAN DUYARLIYDI
G.ANTEP beraberliği almayı planlarken, rakibinin baskılı oyunu karşısında çaresizdi. Maçın 2. yarısının hemen başında bulmuş oldukları açık gol fırsatını değerlendirmiş olsalardı belki maç daha farklı yerlere gelecekti. Maçın geneline baktığımızda sert bir oyun vardı. Türkiye Ligi'nde mücadele eden takımlara baktığımızda, öne geçen takımların oyuncularının geneli rakibinin en ufak hareketinde yerde kalıp sakatlık numarası yapıyor. Bu fair-play bir davranış değil. Bunu yapmamaları gerekiyor. Düne baktığımızda G.Antepli birçok oyuncu buna yeltendi. Hakemler de bu konuda dikkatli olmalı ki, Mete Kalkavan dün bu konuda duyarlıydı.
KALKAVAN'IN yönetimine gelince; bana göre çatır çatır bir maç yönetti. Ne seyirci ne de oyuncuların baskısından etkilendi. Her iki takım için de gördüğünü çaldı. Hatası yok muydu? Elbette vardı. Selçuk İnan'a ceza alanı dışında yapılan açık faulü vermemesi hataydı. Ama oyunun geneline baktığımızda çok başarılıydı, böyle de devam etmeli.
Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek