SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Son 5 km lastiğim patladı…”

Etixx-Quick Step takımının Büyük Britanyalı sprinteri Mark Cavendish, 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun ikinci etabını lastiğinin patlamasına rağmen kazandığını söyledi.

Güncellenme: 18:17, 27/04/2015
“Son 5 km lastiğim patladı…”

Etixx-Quick Step takımının Büyük Britanyalı sprinteri Mark Cavendish, 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun ikinci etabını lastiğinin patlamasına rağmen kazandığını söyledi.

Cavendish, Alanya-Antalya etabının ardından düzenlenen basın toplantısında, takım arkadaşlarının dün olduğu gibi bugün de kendisini çok iyi taşıdığını belirtti.

Sprint finişiyle tamamlanan etabın son bölümünde Lampre-Merida takımından İtalyan Sacha Modolo ile mücadeleye girdiğini hatırlatan Cavendish, “Modolo finişte sprinte erken kalktı. Erken çıktığı için bitiş çizgisine yaklaştığımızda yavaşlamaya başladı. Çok iyi yer tuttum ve Modolo’yu geçtim. Son 5 kilometrede lastiğim patladı ama yine de yarışı kazanmayı başardım” ifadelerini kullandı.

Büyük Britanyalı Cavendish, form durumuyla ilgili soruya ise “Sakatlığımın ardından çok çalıştım. Antrenmanlarla iyi duruma geldim. Geçen yılki seviyeme ulaştım” yanıtını verdi.