SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyon Berkay Karakurt

Almanya'nın Brandenburg şehrinde devam eden Avrupa 3 Bant Bilardo Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden genç sporcu Berkay Karakurt, final maçında Fransız Matthieu Frannck'ı yenerek Gençler Avrupa Şampiyonu oldu.

Güncellenme: 12:30, 27/04/2015
Şampiyon Berkay Karakurt

Büyükler kategorisinde ise Adnan Yüksel, yarı finalde bir çok kez Dünya Şampiyonu olmuş İsveçli Thomjorn Blomdahl’a yenilerek Avrupa 3.’lüğünü elde etti.

Milli sporculardan Murat Tüzül de başarılı bir performans gösterip çok güçlü rakipleri geride bırakarak şampiyonayı Avrupa 5.’si olarak tamamladı.

SEMİH SAYGINER ANA TABLOYA KALDI

9 yıl aradan sonra CEB Avrupa Bilardo Federasyonu tarafından özel olarak davet edilen Dünya Şampiyonu Türk sporcu Semih Saygıner, grup maçlarını başarı ile geçerek ilk 32’den oluşan ana tabloya kalmayı başardı.

Saygıner ilk 16’ya kalma maçında, finalde kaybederek Avrupa 2.’si olan Belçikalı Eddy Merckx’e 40/34 mağlup oldu.

FEDERASYON BAŞKANI ERCAN: “GURURLUYUM”

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, genç sporcu Berkay Karakurt’un altın madalya kazanarak bayrağımızı göndere çektirmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Avrupa 3.’sü olan Adnan Yüksel ve Avrupa 5.’si olan Murat Tüzül’le de gurur duyduğunu söyleyen Ercan, Semih Saygıner’in uzun bir aradan sonra şampiyonalara katılıyor olmasının tüm milli sporcuları olumlu etkilediğini, süreç içerisinde çok büyük başarıların geleceğine inandığını bildirdi.

Başkan Ersan Ercan devam eden şampiyonada Kadınlar, Milli Takımlar ve Artistlik Bilardo branşlarında da madalya beklediğini söyledi.