SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, 1-1 biten Eskişehir maçı sonrası soyunma odasında fırtına gibi esti. Kartal’ın sezon başından bu yana ilk kez futbolcularına bu kadar sert çıkması soyunma odasında da şok etkisi yarattı.

İşte noktasına virgülüne dokunmadan İsmail Kartal’ın soyunma odasındaki isyanı:

“Bu maç gösterdi ki, siz hala hiçbir şeyin farkına varamamışsınız. Bursa maçı bittiğinden beri ‘Eskişehir maçı şampiyonluk maçı’ diyoruz. Ama siz şampiyon olmuş gibi sahaya çıktınız. Bunun tek açıklaması var, ciddiyetsizlik…

Bu disiplinsizlik ve ciddiyetsizlikle hiçbir yere varamayız. 6 finalimiz var diyoruz ama bu kafa yapısıyla ve bu futbolla o finallerden çıkamayız.”

“HEP AYNI HATALAR”

İstanbul’a dönüşte Kartal, kimseyle tek kelime dahi konuşmadı. Ancak dün sabah yapılan rejerenasyon antrenmanı öncesinde takıma bir fırça daha attı.

Sezon başından bu yana uzaktan atılan şutları ve yenilen golleri bir video haline getiren Kartal, “Sadece Emre Güral’ın değil, Galatasaray maçında Sneijder’in, Akhisar’da Giray’ın attığı gollerde hep aynı hatalar var. Jeneriklik goller yeme konusunda üzerimize yok!” diyerek futbolcularını uyardı.

Sabah