SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

NBA tarihinin unutulmaz ismi ‘Majesteleri’ lakaplı Michael Jordan’ın hayranları üzerindeki etkisi basketbolu bırakmasının üzerinden yıllar geçmiş olsa da devam ediyor.

Chicago Bulls forması altında üst üste üçer kez olmak üzere altı şampiyonluk yaşayan Jordan’ın hayranları, hala onun herhangi bir eşyasına sahip olmak için birbirleriyle yarışıyor. Bunun son örneği, efsane ismin açık arttırma ile satılan ayakkabısında karşımıza çıkıyor.

Bir müzayedede açık arttırma ile satışa sunulan Jordan’ın ayakkabıları, büyük bir kapışmaya sahne oldu. Birçok kişini katıldığı açık arttırmada Jordan’ın ayakkabıları, ismini açıklamayan istemeyen bir hayranına 71.553 dolar fiyatla satıldı. Üstelik bu ayakkabılar Jordan’ın herhangi özel bir maçına ait olmamasına rağmen…

Basketbol efsanesinin daha önce de bir ayakkabısı açık arttırma ile hayranlarına sunulmuştu. 1997 yılında Chicago Bulls’un Utah Jazz ile karşılaştığı ve şampiyonluğa ulaştığı final serisinde Jordan’ın ayağında olan ayakkabılar, 104.765 dolara satılmıştı.