SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF), Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Güngören Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi tarafından “Sporla kötü alışkanlıklardan uzak dur” sloganıyla düzenlenen “Gazozuna maçımız var” projesinin tanıtımı yapıldı.

Güngören Belediyesi Şehrigül Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya (DUMESF) Başkanı Muzaffer Ilıcak, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Güngören Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi Okul Müdürü Remzi İlhan ile Beşiktaş’ın eski futbolcularından Ulvi Güveneroğlu katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Şakir Yücel Karaman, “Gazozuna maçımız var” hareketiyle bir farkındalık projesinin oluşturulduğunu belirterek, “Burada amaçlanan şey, uyuşturucuyla mücadeleye dikkati çekmek. Biz bu konuda her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Bu proje, iyi bir zamana denk geldi. Yeni yasayla beraber insanları hem bilgilendirmek hem de dikkatleri o yöne çekmek açısından da önemli bir dönemde olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah proje başarılı olacak” diye konuştu.

Muzaffer Ilıcak ise yaklaşık 12 yıldır uyuşturucuyla kavgalarının sürdüğünü kaydetti. Ilıcak, “Bu, çok yeni ve Türkiye’de ilk defa yapılan bir proje. Gelecek nesiller için en büyük tehlike olan uyuşturucu ve kötü alışkanlıklara karşı bir kenetlenme oluştu. Yarınki maçın yanı sıra önümüzdeki dönemde farklı projelere imza atacağız” ifadelerini kullandı.

Uyuşturucuyla mücadele konusunda okullarla işbirliği içinde olduklarını anlatan Yusuf Kahraman da “Bu konunun gündeme gerekli ve yeterince gelmesi, bizim için büyük önem taşıyor” dedi.

Önemli bir organizasyonda yer aldığı için son derece mutlu olduğunu vurgulayan Ulvi Güveneroğlu ise “Biz eski sporcular olarak bu önemli projeye elimizden gelen tüm desteği verip bu organizasyonların devamında da bulunacağımızı belirtmek istiyoruz. Yeni neslin çok daha sağlıklı bir şekilde geleceğe bakabilmeleri adına bu konuda elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

Sosyal ve sportif faaliyetlerle öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçladıklarını dile getiren Remzi İlhan da öğrencilerin örnek sporcuları rol model alarak hayatlarında spora yer vermelerini sağlamak istediklerini anlattı.

İlhan, “Biliyoruz ki, kötü alışkanlıklarla mücadeledeki tek yol, sosyal ve sportif faaliyetlerdir. Biz de böyle bir organizasyonu yaparak bir farkındalık yaratmak, bir sosyal sorumluluk projesi oluşturmak ve bununla birlikte örnek olmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Proje kapsamında eski milli futbolcuların yanı sıra spor dünyasının önde gelen isimlerinin de katılımıyla oynanacak sembolik futbol maçı, yarın Best Spor Tesisleri’nde yapılacak.