SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Baba oğulun şampiyonluk keyfi

Baba oğulun şampiyonluk keyfi

Arkas Spor'un antrenörü Glenn Hoag, Türkiye'de ikinci şampiyonluğa ulaşırken, Christopher Hoag da 2. Lig temsilcisi BAL Spor ChokOliva ile 1. Lig'e çıktı.

Erkekler Voleybol 1. Lig’de şampiyonluğa ulaşan Arkas Spor’un antrenörü Glenn Hoag Türkiye’de ilk şampiyonluğa ulaşırken, Glenn’in oğlu Christopher Hoag da 2. Lig temsilcisi BAL Spor ChokOliva ile 1. Lig’e yükseldi.

Mersin’deki play-off final etabı 1. devre maçlarını lider tamamlayan Arkas Spor, Adana’daki ikinci yarı müsabakalarında ilk 2 maçını kazanıp şampiyonluğunu ilan etti.

Ligde 4. şampiyonluğuna ulaşan Arkas Spor, daha önce yine lig usulüyle oynanan 2005-2006 ve 2006-2007’de mutlu sona ulaştıktan sonra 2012-2013’de play-off finalinde Halbank’ı yenerek şampiyon olmuştu.

Bu sezon CEV Kupası 3. turunda Polonya ekibi Zaksa’ya elenen, Süper Kupa finalinde Halkbank’a yenilen Arkas Spor, play-off finalinde mutlu sona ulaşmayı başardı.

BABA OĞLU BİRLİKTE GÜLDÜ

Arkas Spor Antrenörü Glenn Hoag, Türkiye’de ikinci şampiyonluğa ulaşırken, sezon başında 2. Lig temsilcisi BAL Spor ChockOliva’ya transfer olan Hoag’un smaçör oğlu Christopher Hoag da takımıyla 1. Lig’e çıkmayı başardı.

Arkas Spor’un genç oyuncularının kiralık olarak mücadele ettiği BAL Spor ChokOliva’da Gökhan Öner ve Vasili gibi isimlerle onlara destek veren Chistopher Hoag’un takımı sezon sonunda İzmir’in ikinci temsilcisi olarak 1. Lig’e çıktı.

ŞAMPİYONLUK MİNİK REFİK TOPRAK’A

Arkas Spor’da 3. sezonunda 2. şampiyonluğa ulaşan libero Hasan Yeşilbudak play-off final etabı öncesinde baba olmanın sevincini yaşadı.

Yeşilbudak’ın eşi Duygu Yeşilbudak, 14 Nisan’da Refik Toprak ismini verdikleri erkek çocuğu dünyaya getirdi.

Mavi-beyazlı ekipte Mustafa Ramazanoğlu, Hasan Yeşilbudak, Gökhan Gökgöz, Hakkı Çapkınoğlu, Yiğit Gülmezoğlu, Mustafa Koç, Ufuk Minici ile Kanadalı Perrin ikinci şampiyonluklarına ulaştı.