SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 3’üncü Lig 1’inci Grup’ta mücadele eden Tuzlaspor, deplasmanda Zonguldak Kömürspor’u 4-3 yenerek sezonun bitimine 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan ederek 2’nci Lig’e yükseldi. Ev sahibi takımın taraftarları, konuk takımı tribünlere çağırarak centilmenlik örneği gösterdi.

Karaelmas Kemal Stadı’nda play off oynamayı garantileyen Zonguldak Kömürspor, lider Tuzlaspor karşılaştı. Tribünleri dolduran yaklaşık 7000 ev sahibi taraftar ile 200’e yakın konuk taraftar maç boyunca birbirlerinin lehine karşılıklı tezahüratlar yaptı.

Tuzlaspor, ilk 5 dakika da 2-0 geriye düştüğü karşılaşmayı 4-3 kazanarak bitime 2 hafta kala şampiyon oldu ve 2’nci lige yükseldi.

SAHADA VE TRİBÜNDE CENTİLMENLİK

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte Tuzlaspor, şampiyonluk sevincini taraftarlarıyla birlikte yaşadı. Lacivert kırmızılı taraftarlar ise önce mağlup olmalarına rağmen kendi futbolcularını alkışlayarak moral verdi ardından Tuzlaspor’lu futbolcuları tribünlere çağırarak alkışladı. Lacivert kırmızılı futbolcular, rakip takım oyuncuları alkışlayarak şampiyonluklarını kutladı. Tuzlaspor futbolcu ve yöneticileri de taraftarların ilgisi karşısında ‘Zonguldakspor’ diye tezahürat yaptı. Daha sonra iki takım futbolcuları hatıra fotoğrafı çektirdi.

“GELSİNLER DOSTLUĞA BAKSINLAR”

Kulüp Başkanı Ahmet Çabuk, Tuzlaspor’un 57 yıllık bir takım olduğunu, son 4 yılda 3 şampiyonluk yaşadığını söyledi. Zonguldak Kömürspor yönetici ve taraftarlarını centilmenliklerinden ötürü tebrik eden Çabuk, şöyle dedi:

“Tüm spor camiasının alması gereken örnek buradaydı. Hem Tuzlaspor hem de Zonguldak Kömürspor taraftarı spor ahlakına yakışır bir centilmenlik örneği gösterdiler. Buradan çıkarılacak çok ders var. Şu anda futbolun Başının ağrıdığı bir dönem geçiriyoruz. Eğer ki ‘futbol nasıl ayağa kalkar’ diye düşünenler var ise gelsinler bugünkü dostluğa, kardeşliğe, arkadaşlığa baksınlar. Eğer ki biz bunu sahaya yansıtırsak, tribünlere yansıtırsak, Türkiye buradan çok şey alır. Ev sahibi takımın futbolcuları ve şampiyon olan futbolcularımı tebrik ediyorum.”