SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir çuval inciri berbat ettiler

26 Nisan 2015

BEŞİKTAŞ galibiyetinin ardından birçok spor otoritesi iç sahadaki Bursaspor ve deplasmandaki Eskişehirspor maçlarının Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışındaki rotasını belirleyeceğini düşünüyordu. Bursaspor engelini tempolu bir futbol sonrası 1-0'lık skorla aşan sarı-lacivertliler dün Eskişehir'de çok ama çok kötü oynadı. Şampiyonluk mücadelesi veren bir takımın bu kadar kötü oynamaya, kaleyi bulan tek şut bile atamadan maçı tamamlamaya hakkı yok.

İSMAİL Kartal, Bursa maçının ikinci yarısında galibiyeti getiren 11'i sahaya sürdü. Yani Hasan Ali sol bekte, Caner ise sağ önde oynadı. Kuyt, 18 kişilik kadroda olduğuna göre oynayabilecek durumda. O zaman Caner'in sol bekte başlaması, Kuyt'ın da alıştığımız bölgede oynaması gerekirdi. Çünkü Caner, sol bekte oynadığında çok daha faydalı oluyor. Her şeyden önce defanstan oyun kuruyor ve Türkiye'nin en iyi bindirme yapan kanat beki.

HASAN Ali istekli oynadı, golde de sol kanattan yaptığı bindirme önemliydi. Ancak bir Caner etkisi oluşturmadı. Sonuçta da Fenerbahçe oyun kurmakta zorlandı. İki takımın orta saha oyuncuları birbirlerine pres yapmaktan topu oyuna sokamadı. Hal böyle olunca kör dövüşü kıvamında bir 45 dakika izledik.

İKİNCİ yarıya Eskişehirspor daha baskılı başladı. Fenerbahçe, rakip savunmanın arkasına atılacak toplarla etkili olmak istedi. Emre'nin pasında Sow net pozisyonu harcayınca Fenerbahçe bir anlamda maçı bitirme şansını kullanamadı. Eskişehirspor ise büyük baskı kurdu. Ben Fenerbahçe'nin bu sezon bu kadar baskı yediği bir maçı daha hatırlamıyorum. İsmail Kartal'ın Kuyt ve Selçuk hamleleri takımı hareketlendirmek bir tarafa pas trafiğinin daha da aksamasına neden oldu. Yaptığı kurtarışlarla sahanın en iyisi olan Volkan'ın yediği golde yapacağı bir şey yoktu. İkinci yarıda Fenerbahçe'nin tek atağı yokken Eskişehir galibiyeti kaçıran taraftı.

FENERBAHÇE dün çok önemli bir avantajı kaybetti, binbir zorlukla 9 hafta sonra çıktığı liderlik koltuğunu tehlikeye attı. Bir anlamda da bir çuval inciri berbat etti. Galatasaray ve Beşiktaş kazandıkları takdirde sarı-lacivertliler lider girdiği haftayı 3. sırada kapatacak.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek