SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son Dünya Kupası Şampiyonu Alman Milli Takımı'nın patronu Joachim Löw'le, İstanbul'da buluştuğu kadim dostu İsmail Kartal, F.Bahçe'nin geleceğini güvence altına almak adına çok önemli adımlar attı.

Kartal sayesinde Aykut Kocaman döneminde de 4 gün Panzerler'in çalışma teknikleriyle ilgili çalışmalar yürüten sarı-lacivertli teknik heyet, bunun bir benzerini hatta daha kapsamlısını hayata geçirme fırsatı buldu.

HATA RİSKİ AZALACAK!

Bu bağlamda gelecek sezon boy gösterecekleri Avrupa arenası için her türlü asisti yapacağının sözünü veren Löw, eski kulübünün yaz dönemindeki transfer çalışmalarında aktif rol oynayacak. 55 yaşındaki başarılı çalıştırıcı, başta Almanyaolmak üzere Avrupa Kıtası'nda yıldızı parlayan gurbetçi futbolcular konusunda fikirlerini Kartal ile paylaşıp, sarı-lacivertlilerin hata riskini minimuma indirecek.

KARTAL LÖW'E GİDECEK

Öte yandan son Dünya Kupası'na Alman Futbol Federasyonu tarafından davet edilen İsmail Hoca, lig biter bitmez teknik ekibiyle Almanya'nın yolunu tutacak. Heyet, federasyonun özel departmanında formadan futbol topuna, kramponlardan oyun formasyonlarına kadar Almanlar'ın futboldaki son teknolojilerini yerinde takip edecek.

Bu çalışmanın ardından da Löw, Türkiye'ye geçerek yaz tatilinin bir kısmını burada geçirecek.

Vatan