SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan açıklamada, Ankara şubesine yönelik saldırının bıçaklı ve satırlı şahıslar tarafından gerçekleştirildiği bildirildi.

Kulübün internet sitesinde “Kulübümüze bir çirkin saldırı daha” başlığıyla yapılan açıklamada, kapanmasının ardından bıçaklı ve satırlı şahısların şubeye saldırdığı ifade edilerek “Binanın camlarını kıran saldırganlar içerideki eşyalara da zarar verdi. Kaldırım taşlarını da sökerek şubeye girdikleri öğrenilen saldırganlar, ofisteki bilgisayarları parçaladı” denildi.

Açıklamada, Fenerbahçe Kulübü Ankara Temsilcisi Yasemin Duru’nun, FBTV’de yer alan olayla ilgili ifadelerine de yer verildi.

“DÜNYANIN EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜYÜZ”

Fenerbahçe Televizyonu’nun Özel Yayını’na telefonla katılan Fenerbahçe Spor Kulübü Ankara Temsilcisi Yasemin Duru, olayı şöyle anlattı:

“Yaklaşık 30-40 kişilik bir grup olduğu ve ellerinde döner bıçakları olduğu görgü tanıkları tarafından söylendi. Önce giriş kapısındaki camları kırarak asıl kapımıza ulaşmışlar. Kapıyı tekmeleyerek içeridekilerin dışarı çıkmalarını söylüyorlar fakat büroda olmadığımız için ön taraftaki camları kaldırım taşlarıyla parçalayarak bilgisayarlarımıza zarar vermişler. Kapı, pencere her şeyi kırmışlar. Çok üzücü bir olay, çok üzüldük. Can kaybının olmaması bizim için büyük bir avantaj. Akşam 8 gibi ofisten çıktığımız için herhangi bir can kaybı olmadı ama olabilirdi. Burası çok işlek bir cadde ve hiç kimse hiçbir şey yapamamış. Çünkü organize bir şekilde gelmişler. Her şey spor olmaktan çıktı ve örgütlü bir şekilde üzerimize saldırılıyor. Yetkililerden bir an önce faillerin bulunmasını istiyoruz. Bu olay tamamen sportmenlik dışı bir olay, faillerin yakalanıp cezalarının bir an önce verilmesini istiyoruz. Belli ki daha çok saldırıya uğrayacağız, daha çok canımıza kastedilecek. Onun için çok üzgünüz. Kulübümüz bu saldırı olayına çok hassasiyet gösteriyordu. Bu hassasiyetinde ne kadar haklı olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Artık bunun bir adım sonrası can kaybına sebep olacak diye düşünüyoruz ve korkuyoruz. Biz Fenerbahçeyiz, dünyanın en büyük sivil toplum örgütüyüz. Bu olaylar bizi daha çok birbirimize kenetliyor.”

Emniyet güçlerinin hemen geldiğini ifade eden Duru, “Emniyet güçleri geldi ve görgü tanıklarının ifadeleri alındı. Daha sonra Olay Yeri İnceleme geldi. Kanıtları aldılar. İncelemeler yapıldı, tutanaklar da tutuldu, görgü tanıklarının imzaları alındı” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’yle ilgisi olmayan insanlarında maddi zarara uğradığını belirten Yasemin Duru, “Ayrıca şunu da eklemek istiyorum, burada park yerindeki araçların camlarını da kırmışlar. Çok fazla maddi hasar var. Fenerbahçe’yle ilgisi olmayan, arabasını buraya park eden insanlarında araçlarının zarar gördüğünü söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:08:41,