SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun önemine değinerek, turun, Türkiye’nin turizmdeki reklam yüzü olduğunu ve her türlü desteklerinin süreceğini belirtti.

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nden (TSYD) yapılan yazılı açıklamada, yarın Alanya’dan başlayacak tur öncesi, Kasırga ile Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’nun görüşlerine yer verildi.

Kasırga, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu 51. kez düzenlemenin büyük gurur ve heyecanını yaşadıklarını, 1963’te başlayan turun, 1965’te uluslararası olduğunu ve 1966’da ise Cumhurbaşkanlığı himayesine alındığını ifade etti.

“YENİ BİR HEYECAN YAŞIYORUZ”

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu da organizasyonun, büyüyerek devam ettiğini vurguladı. Turun 51. yılı olması nedeniyle yeni bir heyecan yaşadıklarını belirten Müftüoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Yüzyılın ikinci yarısı için start alıyoruz, yani bu yıl 51. yıla imza atacağız. Bu turun öncülüğünü yapan eski federasyon başkanlarından Talat Tunçalp’e teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlarımız himayesinde Türk medyası, yerel yönetimler, sponsorlar, spor basını sayesinde organizasyon önemli bir marka haline geldi. Dünya Bisiklet Birliği Başkanı Brian Cookson da organizasyonun, gördüklerinin en iyisi olduğunu vurguladı. Bu, ülke olarak işimizi iyi yaptığımızı gösteriyor. WorldTour olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.”