SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erkekler Voleybol 1. Lig play-off final etabında 4. maçların ardından 11 puanla lider durumda bulunan Arkas Spor, pazar günü oynanacak Galatasaray FXTCR karşılaşmasını kazanması halinde son müsabakalar öncesinde şampiyonluğunu ilan edecek.

Mersin’deki play-off final etabının ilk devresinde sadece Ziraat Bankası’na 1 puan veren Arkas Spor, Adana’daki ikinci yarı maçlarına Halkbank galibiyetiyle başladı.

Halkbank ile play-off’larda 8. kez eşleşen Arkas Spor, Başkent temsilcisi ile play-off’ta oynadığı 21. maçta 16. galibiyetini aldı.

Final etabında dördüncü maçların ardından 11 puanla liderliğini sürdüren Arkas Spor’u 7 puanla Ziraat Bankası ve 6 puanla Halkbank takip ediyor.

Henüz puan alamayan Galatasaray FXTCR ile yarın saat 17.00’de karşılaşacak Arkas Spor, rakibini yendiği takdirde son maçlar öncesinde şampiyonluğunu ilan edecek. Mavi-beyazlı ekip müsabakayı kaybetse de son maçlar öncesinde liderliğini koruyacak.

Bu sezon kupada ve ligde oynadığı 3 maçta da rakibine yenilen Arkas Spor, final etabındaki iki müsabakada ise rakibini yenmeyi başardı.

Ligde daha önce 2005-2006, 2006-2007 ve 2012-2013 sezonlarında şampiyonluğa ulaşan Arkas Spor, ilk iki şampiyonluğunu bu sezon gibi lig usulüyle oynanan maçlarda elde etmişti.