SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Arkas Spor şampiyonluğa yakın

Arkas Spor şampiyonluğa yakın

Arkas Spor, pazar günü oynanacak Galatasaray FXTCR maçını kazanması halinde son maçlar öncesinde şampiyonluğunu ilan edecek.

Erkekler Voleybol 1. Lig play-off final etabında 4. maçların ardından 11 puanla lider durumda bulunan Arkas Spor, pazar günü oynanacak Galatasaray FXTCR karşılaşmasını kazanması halinde son müsabakalar öncesinde şampiyonluğunu ilan edecek.

Mersin’deki play-off final etabının ilk devresinde sadece Ziraat Bankası’na 1 puan veren Arkas Spor, Adana’daki ikinci yarı maçlarına Halkbank galibiyetiyle başladı.

Halkbank ile play-off’larda 8. kez eşleşen Arkas Spor, Başkent temsilcisi ile play-off’ta oynadığı 21. maçta 16. galibiyetini aldı.

Final etabında dördüncü maçların ardından 11 puanla liderliğini sürdüren Arkas Spor’u 7 puanla Ziraat Bankası ve 6 puanla Halkbank takip ediyor.

Henüz puan alamayan Galatasaray FXTCR ile yarın saat 17.00’de karşılaşacak Arkas Spor, rakibini yendiği takdirde son maçlar öncesinde şampiyonluğunu ilan edecek. Mavi-beyazlı ekip müsabakayı kaybetse de son maçlar öncesinde liderliğini koruyacak.

Bu sezon kupada ve ligde oynadığı 3 maçta da rakibine yenilen Arkas Spor, final etabındaki iki müsabakada ise rakibini yenmeyi başardı.

Ligde daha önce 2005-2006, 2006-2007 ve 2012-2013 sezonlarında şampiyonluğa ulaşan Arkas Spor, ilk iki şampiyonluğunu bu sezon gibi lig usulüyle oynanan maçlarda elde etmişti.