SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un Cezayirli defans oyuncusu Carl Medjani, bu sene Galatasaray’ı 2 defa yendiklerini, Fenerbahçe’yle de 2 kere berabere kaldıklarını, Beşiktaş’tan da gelecek hafta rövanşı almak istediklerini söyledi, “Avrupa hedefimize ulaşmak istiyoruz. Şampiyonun kim olacağı umurumuzda değil” dedi.

“GOLÜM AİLEME HEDİYE OLDU”

Ligde 5 gole ulaşan Medjani, Trabzonspor internet sitesine açıklamalarda bulundu. Medjani, Galatasaray karşısında önemli bir galibiyet elde ettiklerini belirtirken şunları söyledi:

“Takım için çok özel ve güzel bir gündü. Önemli bir 3 puan kazandık. Bu maçta gol atmak ise benim için mutluluk verici bir olaydı. Maçı ailem tribünden izliyordu. Attığım gol onlara da hediye oldu. Maç sonrası annem, babam, kız kardeşim ve arkadaşlarımla birlikte çok güzel bir gece geçirdim. Gençlerbirliği maçına konsantre olduk. Maçları her zaman tek tek ele almak lazım. Şimdiden Beşiktaş maçını düşünmemiz hata olur. Bu nedenle şu an için tek hedef Gençlerbirliği’ne karşı alacağımız galibiyet. Bu maç sonrası Galatasaray maçına hazırlandığımız gibi Beşiktaş maçına da hazırlanacağız.”

“FUTBOLA FORVET OLARAK BAŞLADIM”

Gol atmanın her futbolcu gibi kendisini de çok mutlu ettiğini söyleyen Medjani, bu konuda şöyle konuştu:

“Golcü kimliğimin öne çıkmasının sebebi belki de gençken sürekli ön hatta oynamamdı. Futbola forvet olarak başladım. Daha sonra geriye doğru geldim. Benim asıl görevim saha içerisinde yapılması gerekenleri yapmak. Gol atmak çok güzel, kaçırmak ise çok üzücü. Konyaspor maçında bu nedenle büyük üzüntü yaşamıştım. Galatasaray karşısında gol atmak ise beni mutlu etti. Gol atmak benim işimin ekstrası gibi. Çünkü benim asıl görevim orta sahada bana verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek.”

“TRABZON OYNAMAK ÇOK GÜZEL”

İşini çok sevdiğini belirten Cezayirli oyuncu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Trabzonspor’a futbol oynamak için geldim ve burası futbol oynamak için çok elverişli bir şehir. Bu sezon çok fazla antrenman ve maç yaptık. Bu nedenle çok mutluyum. Çünkü bu benim işim ve hayatımı bu şekilde kazanıyorum. Aslına bakarsanız işimin gereklerini yerine getirdiğim için çok fazla boş zamanım olmuyor. Boş zaman dediğimiz vakitlerde ekstra antrenman yapıyorum. Geride kalan zamanlarda ailemle şehirde vakit geçiriyorum. Buralarda insanların bana gösterdiği ilgiden çok mutlu oluyorum. Burası tam anlamıyla futbolla yaşayan bir şehir.”

“UMARIM BEŞİKTAŞ MAÇINDA DA TRİBÜNLER DOLU OLUR”

Maçlarda taraftar desteğinden memnun olduğunu vurgulayan Medjani, “Taraftarlarımız bu sezon oynadığımız maçlarda bizi yalnız bırakmadı. Her zaman stadı doldurmaya çalışıp bizleri desteklediler. Taraftarımızın bu desteği maçta bizi çok olumlu etkiliyor. Özellikle son oynadığımız Galatasaray maçında tribünler tam doluydu. Çok güzel bir atmosfer vardı. Umarım Beşiktaş maçı da aynı şekilde olur” diye konuştu.

“BİZİ AVRUPA İLGİLENDİRİYOR”

Ligde şampiyonun kim olacağıyla ilgilenmediklerini vurgulayan Medjani, sözlerini şöyle tamamladı:

“Biz sadece kendi maçlarımıza odaklanıyoruz. Avrupa hedefimiz var ve bu hedefe ulaşmak istiyoruz. Şampiyonun kimin olacağı umurumuzda değil. Fenerbahçe ile 2 defa berabere kaldık. Galatasaray’ı 2 kere yendik. Beşiktaş’a karşı ilk maçı kaybettik. Şimdi onları da yenmek istiyoruz.”