SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Malaga’dan Amrabat açıklaması

Malaga’dan Amrabat açıklaması

Malaga Genel Direktörü Vicente Casado, Amrabat için gereken 3.5 milyon Euro'nun kendileri için çok fazla olduğunu söyledi.

Malaga FM-Radio Marca'nın 15. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde canlı yayın konuğu olan Vicente Casado, transferi için yoğun mesai harcadıkları Noureddine Amrabat için önemli açıklamalarda bulundu.

Onun transferini gerçekleştirebilmek için 3.5 milyon Euro’ya ihtiyaç duyduklarını belirten Casado, “Amrabat'a imza attırabilmemiz için dışarından bir paraya ihtiyacımız var. 3.5 milyon Malaga için çok fazla” dedi.

Malaga'nın Amrabat transferini gerçekleştirmesinin tek yolu olarak bir yatırım fonu ile anlaşması ön plana çıkıyor. Casado bu konu hakkında, “Sahip olduğumuz şeyler için savaşmalıyız. Ekstra bir geliriniz yokken bir yatırım fonu ile büyümeye çalışmak çok zor. Al-Thani takımı satın almadan önce bir oyuncu için en fazla 1 milyon euro vermişiz. Kulübü satın aldığında 100 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yaptı fakat yatırımları kesince işimiz çok zorlaştı. Hala o dönemden kalan borçları yapılandırmak ile uğraşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Malagalı üç yönetici geçtiğimiz Cuma günü İstanbul'a gelip Galatasaraylı yöneticilerle pazarlık masasına oturmuş fakat sarı kırmızılı ekip 3.5 milyon Euro’luk opsiyon konusunda geri adım atmamıştı. Malaga'nın bu ödemeyi taksitle yapma fikri de Galatasaray tarafından sıcak karşılanmadı.

Eğer Malaga 30 Nisan'a kadar opsiyonu kullanamazsa başta West Bromwich Albion olmak üzere Sevilla ve Olympiakos gibi takımlar transfer için devreye girebilir.

Ajansspor