SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altay’da 29 Nisan Çarşamba günü yapılacak olağanüstü kongre öncesi, “Kimse yoksa ben varım” diyen eski başkanlardan Mehmet Erdoğan, sözünün arkasında olduğunu belirtti.

Bu yöndeki çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Mehmet Erdoğan, “Daha önce de söylemiştim, camiadan kabul görecek bir aday çıkmazsa, ben göreve hazırım. Sağlık problemlerim başkanlık yapmama engel değil. Hasta yatağımda bile olsam, beynimle bu kulübü yönetebilirim. Herkesin maddi-manevi desteğini alırsam, tecrübemle Altay’a yeniden şampiyonluklar yaşatabilirim” dedi.

Çarşamba günü gerçekleşen ikinci başkanlar zirvesinde umduğunu bulamadığını dile getiren Mehmet Erdoğan, “Şirketleşme konusunda çalışmalar yapılıyor, fakat kararı genel kurul üyeleri verecek. Ben temaslarıma devam ediyorum. Herkesin arkasında duracağı bir isim çıkmazsa aday olacağım. 54 yaşımdayım. 4 yaşımdan beri kulüpçülüğün içindeyim. Bu işi yaparım” diye konuştu.

Başkan Aslan Savaşan’ın adaylık için Genel Sekreter Mehmet Dülgerkaraoğlanoğlu’nu önerdiği öğrenilirken, son kongrede başkanlık yarışını kaybeden Murat Bora Dülger’in adaylığa sıcak bakmadığı öne sürüldü.