SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım göz koydu!

Sezon boyunca akıllar futbolda elde edilecek 4. yıldızdaydı. Ancak Başkan Aziz Yıldırım, dört farklı branşta 6 kupaya birden göz koydu! Yıldırım, futbolda lig ve Türkiye Kupası, erkek baskette lig ve Euroleague zaferi, kadın basketbol ve voleybolda ise lig şampiyonluğunu istiyor.

Güncellenme: 09:27, 23/04/2015
Yıldırım göz koydu!

Fenerbahçe camiası, mayıs ve haziran aylarında büyük bir heyecan fırtınası yaşayacak. Sezon başlarken tüm branşlarda başarı beklense de taraftarların çoğunluğu, futbolda takılacak 4. yıldıza odaklanmış durumdaydı.

Ancak Fenerbahçe Ülker'in Euroleague'de fırtına gibi esip Final Four'a kalmasının ardından gözler diğer branşlara da çevrildi. Başkan Aziz Yıldırım, dört farklı branşta 6 kupaya göz koydu.

THY Euroleague'de Final Four'a kalan Fenerbahçe Ülker'in şampiyonluğu hedeflediğini söyleyen Yıldırım, “Futbol, erkek basketbol, kadın basketbol ve kadın voleybolda 6 kupaya çok yakınız. Daha önce bunu başarmıştık, yine başaracağız. Haziran başında camiaya büyük bir sevinç yaşatacağız” ifadelerini kullandı.

Futbol

Ligde 27 hafta sonunda SarıLacivertliler 1 puan farkla lider durumda. Takım iyi bir hava yakaladı. Bursa galibiyeti, futbolcuların özgüvenini iyice artırdı. Ayrıca Türkiye Kupası'nda yarı finale kalan Fenerbahçe, Bursaspor'u saf dışı bırakıp adını finale yazdırmaya kararlı.

Erkek basketbol

Fenerbahçe Ülker, Euroleague'de tarihi bir başarıya imza atıp, Final Four biletini kaptı. Camia, 15-17 Mayıs'ta Madrid'de oynanacak finallerden Sarı-Lacivertliler'in kupayla döneceğine inanıyor. Fenerbahçe Ülker ligde ise Play-Off'a katılmayı garantilemiş durumda.

Kadın basketbol

Camia, potada Final Four heyecanını ilk olarak kadın basketbolcularla yaşadı. Ancak beklenen şampiyonluk gelmedi, Kanarya, Prag'dan 4. olarak döndü. Sarı-Lacivertliler, ligde normal sezonu 3. bitirdi ve Play-Off ilk turunda Beşiktaş'ı saf dışı bıraktı. Şimdi rakip AGÜ…

Kadın voleybol

Sarı Melekler, ligde normal sezonu 2. sırada tamamladı ve final etabına katılma hakkını elde etti. Şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olan Sarı-Lacivertliler, şimdiden camiaya bir kupa hediye etmiş durumda. Kanarya, Süper Kupa'da finalde Vakıfbank'ı devirerek mutlu sona ulaştı.

Masa tenisinde Avrupa Şampiyonu!

Fenerbahçe Kadın Masa Tenisi bir büyük Nisan'da 4 Takımı, Sarı- attı. imza başarıya Şampiyonlar Avrupa Lacivertliler, Linz Avusturya'nın finalinde Ligi Rakibini karşılaştı. ekibiyle AG 3-1 ise sahasında 3-2, deplasmanda bu kez ilk tarihinde yenerek Masa ulaştı. zafere turnuvada başarı bu edilen elde tenisinde yaşattı. sevinç büyük camiaya Tenisi Masa Kadın Fenerbahçe 2012-13 sezonlarında ve 2011-12 de önce daha Takımı ETTU Kupası’nı müzesine götürmüştü.