SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Başakşehir maçından sonra herkes bizim lige havlu attığımızı düşünüyordu ancak oradan aldığımız 1 puan sayesinde belki de ipi göğüsleyeceğiz. İlk sezonumda çifte kupa kazandık. Bu seneyi de boş geçmeyeceğimize inanıyorum.”

LİGİN ilk yarısından Başakşehir maçında sakatlanıp, 2 hafta önce oynanan yine bir Başakşehir karşılaşmasıyla sahalara müthiş bir geri dönüş yapan Tomas Sivok, kalan 7 haftayı mercek altına aldı. Trabzon ve G.Saray gibi zorlu rakiplerle oynayacak olsalar da şampiyonluğun favorisi olduklarına dikkat çeken başarılı stoper, BJKTV’ye verdiği röportajda şunları söyledi:

“SAKATLIĞIM gerçekten uzun sürdü. Ancak bir an önce futbola dönmek için çok çalıştım. Tesislere 10’da gelip öğlen 2’de çıkmakla olmaz. Yaşımdan ötürü çok büyük bir disiplinle çalışıp nihayet formama ve arkadaşlarıma kavuştum.

BAŞAKŞEHİR maçından sonra herkes bizim lige havlu attığımız şeklinde yorumlar yaptı. Açıkçası bu eleştiriler çok saçmaydı. Ben o gün de “En çok puan toplayan ipi göğüsler” demiştim, yine aynı fikirdeyim. Belki de o maçtan aldığımız 1 puan bizi şampiyon yapacak. Sonuçta G.Saray’ın kaybetmesiyle ligin gidişatı bir anda değişti. Bizim şu an tek yapmamız gereken maç maç düşünmek. Karabük saygı duylması gereken bir ekip ve zorlu bir sınav bizi bekliyor.

‘VELİ FRENSİZ!’

BEŞİKTAŞ’A geldiğim ilk yıl çifte kupa kazanmıştık. Bu seneyi de şampiyon tamamlayacağımıza inanıyorum. Zaten bana göre de kupanın favorisi biziz. Bu amaca ulaşmak için yoğun bir çaba harcıyoruz.

EN çok Veli Kavlak’a karşı oynarken zorlanıyorum. Çünkü kendisinin freni yok. Topu kapıp kapamayacağını düşünmeden gidiyor. Ona karşı oynamak gerçekten çok zor çünkü hiç pes etmiyor. Kendi takımımda böyle bir oyuncu olduğu için mutluyum.”